Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zomrel muž s prvým umelým srdcom

LONDÝN 3. decembra (WEBNOVINY) - Brit, ktorý ako prvý človek na svete dostal stále umelé srdce, zomrel sedem rokov po prevratnej operácii. V pondelok o tom informoval jeho priateľ. Peterovi Houghtonovi malé čerpadlo imitujúce funkciu srdca implantovali v Nemocnici Johna Radcliffa v Oxforde v júni 2000. 25. novembra zomrel na multiorgánové zlyhanie ...

LONDÝN 3. decembra (WEBNOVINY) - Brit, ktorý ako prvý človek na svete dostal stále umelé srdce, zomrel sedem rokov po prevratnej operácii. V pondelok o tom informoval jeho priateľ. Peterovi Houghtonovi malé čerpadlo imitujúce funkciu srdca implantovali v Nemocnici Johna Radcliffa v Oxforde v júni 2000. 25. novembra zomrel na multiorgánové zlyhanie vo veku 68 rokov, uviedol jeho sused a priateľ John Lloyd. "Peter... žil posledných sedem rokov naplno," povedal Lloyd, ktorý pracuje pre charitatívnu organizáciu Heart Research UK, ktorá prevratný zákrok pred siedmimi rokmi finančne podporila.

Houghtonovi pôvodne lekári dávali len niekoľko týždňov života po operácii, pri ktorej mu do tela zaviedli čerpadlo napájané batériou. Houghton však s umelým orgánom prežil sedem rokov a svoj život zasvätil charitatívnej práci vo funkcii predsedu nadácie Heart Failure Foundation. Podľa Lloyda sa Houghtonov zdravotný stav začal zhoršovať pred rokom.

Umelé srdce s názvom Jarvik 2000 bolo napájané káblom, ktorý prechádzal Houghtonovým krkom a von z tela bol vyvedený cez jeho ucho. Kábel bol pripojený k ovládaču a batérii, ktoré pacient nosil na svojom opasku.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať