Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chcú znížiť DPH na kondómy

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Socialistická skupina v Európskom parlamente (PSE) zverejnila na svojej internetovej stránke petíciu za zníženie DPH na prezervatívy. "Znižovanie nákladov na prostriedky, ktoré sú v niektorých členských krajinách často poskytované zadarmo, treba zohľadniť aj na pôde Európskej únie. Cena takéhoto produktu môže ...

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) - Socialistická skupina v Európskom parlamente (PSE) zverejnila na svojej internetovej stránke petíciu za zníženie DPH na prezervatívy. "Znižovanie nákladov na prostriedky, ktoré sú v niektorých členských krajinách často poskytované zadarmo, treba zohľadniť aj na pôde Európskej únie. Cena takéhoto produktu môže byť veľmi dôležitým rozhodovacím krokom, či ho niekto použije alebo nie," uviedol pre agentúru SITA europoslanec a člen PSE Miloš Koterec. Ako dodal, otázku zníženia DPH by chcela PSE začať prerokovávať pred koncom tohto legislatívneho obdobia.

Prostredníctvom kampane s názvom Cut AIDS Cut VAT on Condoms chcú členovia PSE dosiahnuť zníženie dane na kondómy vo všetkých krajinách Európskej únie na 5 percent. Kampaň chcú využiť aj na to, aby sa ľudia pozastavili a zamerali sa na ochorenia ako HIV a AIDS, ktoré sú stále problémom i v Európe. Na svojej stránke tiež upozorňujú na to, že kondómy chránia aj pred neželaným tehotenstvom a ďalšími sexuálne prenosnými chorobami. Ako uviedla sexuologička Danica Caisová, kondóm by mal byť samozrejmým spoločníkom mužských vreciek, dámskych kabeliek, ako aj zásuviek v spálni. "Hoci je používanie kondómov na Slovensku pomerne rozšírené, ešte stále je veľa mladých ľudí, ktorí ho z rôznych dôvodov užívať odmetajú," dodala. Podľa nej ide najmä o to, že majú nedostatok informácií, alebo ho nevedia používať. "Zverejnenie petície môže podnietiť diskusiu na tému ochrany pred neželaným tehotenstvom či pohlavne prenosnými ochoreniami," vysvetlila. Podľa nej je však cena prezervatívu rozhodujúca najmä u sociálne slabších ľudí.
SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať