Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Štát by mal zaplatiť kampaň proti potratom, tvrdí Tutková

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) - Centrum pre bioetickú reformu požaduje, aby štát financoval informačnú kampaň proti umelým potratom. Ako agentúru SITA informovala riaditeľka centra Jana Tutková, Medzinárodný deň ľudských práv je príležitosťou pozastaviť sa nad najväčším porušovaním ľudských práv, ktorého obeťami sú deti pred narodením. Tutková ...

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) - Centrum pre bioetickú reformu požaduje, aby štát financoval informačnú kampaň proti umelým potratom. Ako agentúru SITA informovala riaditeľka centra Jana Tutková, Medzinárodný deň ľudských práv je príležitosťou pozastaviť sa nad najväčším porušovaním ľudských práv, ktorého obeťami sú deti pred narodením. Tutková upozorňuje, že podľa štatistík OSN ich ročne pri zákroku interrupcie zahynie 50 miliónov. "V porovnaní so 40 miliónmi obetí nacizmu a 100 miliónmi obetí komunizmu sú vládami financované umelé potraty najhoršou tragédiou ľudstva," uviedla Tutková. Podľa nej toľko občanov Slovenska nepadlo v žiadnej vojne, koľko padlo za obeť potratovému zákonu za posledných 50 rokov.

Tutková považuje za druhú obeť umelého potratu ženu, keďže jej telo podstupuje interrupciu. "Pri dnešnom raste bohatstva je potratené dieťa výčitkou, hovorí o našej neľudskosti a absencii solidarity," apeluje Tutková. Podľa nej keďže štát umožňuje umelé potraty, je jeho úlohou pravdivo informovať o procedúre, ktorá zabíja dieťa pred narodením. Centrum preto žiada vládu, aby vyčlenila peniaze na kampaň, ktorá by presviedčala ľudí, aby nezabíjali deti pred narodením. "Je to v záujme ozdravenia morálky v spoločnosti aj zdravia obyvateľstva," dodáva Tutková. Kampaňou Právo na život chcú ukazovať realitu umelých potratov, kým sa budú vykonávať. Centrum tvrdí, že prispievatelia tejto kampane dotovali štát, ktorý ako prvý mal o interrupciách pravdivo informovať.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať