Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Lekárne právnických osôb vytvárajú združenie

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) - Lekárne, ktorých majiteľmi sú spoločnosti s r.o. spravované spoločnosťami Mirakl a Slovlek vytvárajú združenie Za lepšie lekárne. Ako na tlačovej besede uviedla budúca výkonná riaditeľka združenia Vladimíra Gromová, zakladajúcimi členmi združenia je 59 lekární a po registrácii očakávajú ďalších členov, pričom do ...

BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) - Lekárne, ktorých majiteľmi sú spoločnosti s r.o. spravované spoločnosťami Mirakl a Slovlek vytvárajú združenie Za lepšie lekárne. Ako na tlačovej besede uviedla budúca výkonná riaditeľka združenia Vladimíra Gromová, zakladajúcimi členmi združenia je 59 lekární a po registrácii očakávajú ďalších členov, pričom do združenia môže vstúpiť ktorákoľvek lekáreň. Cieľom združenia bude najmä vzdelávanie pacientov. "Nie každá lekáreň má kapacity pre osvetu," vysvetlila Gromová. Zároveň odmietla, že by cieľom združenia bola propagácia členských lekární. "Každá lekáreň má vlastný marketing," zdôraznila.

Voči majiteľom lekární - právnickým osobám má výhrady Slovenská lekárnická komora, podľa ktorej je zárukou bezpečného a odborného poskytovania lekárenskej starostlivosti iba majiteľ lekárnik, fyzická osoba. Podľa slovenskej legislatívy môže každá fyzická aj právnická osoba vlastniť iba jednu lekáreň a jednu pobočku. Firmy to obchádzajú tým, že zriaďujú s.r.o., z ktorých každá vlastní lekáreň. Komora tento stav kritizuje a obáva sa vzniku monopolov. Podľa Gromovej však monopoly nehrozia. "Konkurencia je v súčasnosti nastavená dobre," uviedla a poukázala na to, že aj majitelia - fyzické osoby vytvárajú družstvá, ktoré majú napríklad spoločný nákup liekov. Jediným rozdielom je, že nie sú majetkovo prepojení.

Ako Gromová zdôraznila, členské lekárne zamestnávajú výhradne lekárnikov a zaručená je preto aj odbornosť personálu. Združenie chce aj lekárnikov ďalej vzdelávať a spolupracovať aj s lekármi. Spolupracovať chce aj s územnou samosprávou na zabezpečení vhodnej formy pohotovostných lekárenských služieb. Podľa Gromovej prieskum agentúry Polis ukázal, že viac ako 15 % respondentov by vo svojom okolí privítalo dlhšie otváracie hodiny.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať