Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Poisťovne budú mať na rok o 9 až 10 % peňazí viac

BRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) - Zdravotné poisťovne budú mať na budúci rok o 9 až 10 % disponibilných zdrojov viac ako v tomto roku. Vyplýva to z prepočtov Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) SR. "Individuálny vývoj zdrojov jednotlivých zdravotných poisťovní je závislý od zmien poistného kmeňa," upozornilo ZZP. Združenie pri kalkuláciách ...

BRATISLAVA 11. decembra (WEBNOVINY) - Zdravotné poisťovne budú mať na budúci rok o 9 až 10 % disponibilných zdrojov viac ako v tomto roku. Vyplýva to z prepočtov Združenia zdravotných poisťovní (ZZP) SR. "Individuálny vývoj zdrojov jednotlivých zdravotných poisťovní je závislý od zmien poistného kmeňa," upozornilo ZZP.
Združenie pri kalkuláciách vychádzalo zo schváleného rozpočtu Všeobecnej zdravotnej poisťovne a Spoločnej zdravotnej poisťovne, ako aj z rozpočtov zdravotných poisťovní Apollo, Dôvera, Európskej zdravotnej poisťovne a Union zdravotnej poisťovne. "Odborníci zohľadnili všetky relevantné východiská pre zostavovanie rozpočtov zdravotných poisťovní," dodáva ZZP.
Podľa schváleného štátneho rozpočtu na rok 2008 budú mať zdravotné poisťovne o 13 mld. Sk medziročne viac. Štát zvýši poistné platené za svojich poistencov na 4,5 % z priemernej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve. Na zdravotné poistenie za svojich poistencov tak štát odvedie na budúci rok 30,5 mld. Sk. Disponibilné zdroje v zdravotníctve by na budúci rok mali dosiahnuť 100,3 mld. Sk, čo predstavuje medziročný nárast o 15,4 %. Z toho zdroje zdravotných poisťovní by mali predstavovať 96,2 mld. Sk.
SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.