Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V Poľsku zaznamenali nový prípad vtáčej chrípky

VARŠAVA 10. decembra (WEBNOVINY) - Poľsko v pondelok zaznamenalo svoj štvrtý prípad vtáčej chrípky typu H5N1, ktorý je smrteľne nebezpečný pre človeka. Výskyt vírusu v hydinárni v strednej časti Poľska potvrdil minister pôdohospodárstva Marek Sawicki. "Nový prípad objavili v dedine Saldowo neďaleko Biezuna blízko nedávnych prípadov," uviedol ...

VARŠAVA 10. decembra (WEBNOVINY) - Poľsko v pondelok zaznamenalo svoj štvrtý prípad vtáčej chrípky typu H5N1, ktorý je smrteľne nebezpečný pre človeka. Výskyt vírusu v hydinárni v strednej časti Poľska potvrdil minister pôdohospodárstva Marek Sawicki.
"Nový prípad objavili v dedine Saldowo neďaleko Biezuna blízko nedávnych prípadov," uviedol Sawicki pred novinármi vo Varšave. "Tak ako v predošlých prípadoch, aj teraz všetky kurčatá utratia," dodala hovorkyňa ministerstva pôdohospodárstva Malgorzata Ksiazyková. Predošlé tri prípady H5N1 zaznamenali začiatkom decembra na kuracích a morčacích farmách v blízkych dedinách vzdialených asi 120 kilometrov severozápadne od Varšavy. Veterinárne úrady v nedeľu nariadili utratenie 110 000 kurčiat. V okolí najnovšieho ohniska nákazy v pondelok vytvorili 30-kilometrovú izolačnú zónu.

Posledné prípady výskytu H5N1 sú v Poľsku prvými, ktoré zaznamenali na hydine. V minulom roku sa nákazu objavili iba v divých vtákoch.

SITA/AFP

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať