Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Topoľčianska nemocnica žiadosť o splátky neposlala

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dôrazne protestuje proti vyjadreniu riaditeľa Nemocnice Topoľčany n. o. Martina Naništu, ktorý tvrdí, že pokutu za nesprávne poskytnutie zdravotnej starostlivosti Jakubovi D. chcel platiť po splátkach, úrad však na ich žiadosť neodpovedal. "Riaditeľ topoľčianskej ...

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dôrazne protestuje proti vyjadreniu riaditeľa Nemocnice Topoľčany n. o. Martina Naništu, ktorý tvrdí, že pokutu za nesprávne poskytnutie zdravotnej starostlivosti Jakubovi D. chcel platiť po splátkach, úrad však na ich žiadosť neodpovedal. "Riaditeľ topoľčianskej nemocnice Martin Naništa klame a uvedeným výrokom zastiera vlastný neporiadok. Od uloženia pokuty druhostupňovým rozhodnutím úradu, ktoré nadobudlo právoplatnosť 25. apríla 2007 a vykonateľnosť 25. mája 2007, nemocnica nijakú žiadosť úradu preukázateľne neposlala," uviedol hovorca ÚDZS Milan Michalič.
Úrad požiadal riaditeľa nemocnice o doklady, ktoré by potvrdzovali, že topoľčianska nemocnica skutočne žiadosť o splátkový kalendár zaslala. Faxom zaslaná kópia žiadosti má síce dátum 26. jún 2007, keď bola napísaná, ale úradu doručená nebola. "Dokazuje to aj ďalší faxom zaslaný doklad - doručenka. Tá, ktorou sa teraz dodatočne preukazuje topoľčianska nemocnica, má evidenčné číslo k inému konaniu voči tomuto poskytovateľovi. Na doručenke je dodatočne dopísané + ŽIADOSŤ, ale na tej časti, ktorú úrad skutočne prevzal, však dopísaná informácia o žiadosti nie je...," konštatuje Michalič. Z porovnania originálnych dokladov, ktoré má úrad k dispozícii, a dokladov faxovaných topoľčianskou nemocnicou je možné usudzovať, že išlo o dodatočné pozmeňovanie písomných záznamov. Keďže ide o zjavne pokračujúce nedostatky v Nemocnici Topoľčany n. o., tieto zistenia dáva úrad na vedomie jej správnej rade a Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja, dodal.
Topoľčianska nemocnica v utorok faxom oznámila predsedovi Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, že uhradila pokutu milión korún, ktorú jej úrad uložil za nesprávne poskytnutie zdravotnej starostlivosti 13-ročnému Jakubovi D. Ten zomrel po tom, čo ho 6. decembra 2006 bodol štetcom do hrude jeho spolužiak.
SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať