Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Novým majiteľom Polikliniky Tornaľa bude firma TR-stav

BANSKÁ BYSTRICA 13. decembra (WEBNOVINY) - Novým majiteľom Polikliniky Tornaľa sa stane stupavská firma TR - stav, s.r.o., ktorej ponuku vo verejnej obchodnej súťaži vyhodnotila komisia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) ako najlepšiu. Predaj majetku polikliniky tejto firme schválili poslanci BBSK na štvrtkovom zasadnutí. Z troch záujemcov, ...

BANSKÁ BYSTRICA 13. decembra (WEBNOVINY) - Novým majiteľom Polikliniky Tornaľa sa stane stupavská firma TR - stav, s.r.o., ktorej ponuku vo verejnej obchodnej súťaži vyhodnotila komisia Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) ako najlepšiu. Predaj majetku polikliniky tejto firme schválili poslanci BBSK na štvrtkovom zasadnutí. Z troch záujemcov, ktorí sa vo verejnej obchodnej súťaži o kúpu majetku BBSK v správe Polikliniky Tornaľa uchádzali, zaň ponúkla firma TR - stav najvyššiu sumu - 21,7 mil. Sk. Mesto Tornaľa za majetok znalecky ohodnotený na takmer 21,6 mil. Sk ponúklo 14 mil. Sk a bratislavská firma Spc Bankruptcy 12 mil. Sk.

Župní poslanci na štvrtkovom zasadnutí schválili aj predaj časti pozemku očného sanatória na Slnečnej ulici v Banskej Bystrici, ktoré patrí pod banskobystrickú polikliniku, trnavskej firme Tanex za 8,5 mil. Sk. Odsúhlasili aj výmenu zvyšného pozemku a budovy očného sanatória pre mesto Banská Bystrica za mestské pozemky pri banskobystrickom Gymnáziu Andreja Sládkoviča.

BBSK už v obchodnej súťaži predal polikliniky v Poltári a Fiľakove a časť majetku v správe Polikliniky Banská Bystrica. Polikliniky v Poltári a Fiľakove a dve zdravotnícke strediská banskobystrickej polikliniky - na Bottovej ulici a na Kyjevskom námestí - získala bratislavská spoločnosť Spc Bankruptcy. Polikliniku v Detve BBSK prenajal tamojšej mestskej samospráve.

Majetok BBSK v správe všetkých piatich župných polikliník odsúhlasilo Zastupiteľstvo BBSK ešte vlani za prebytočný. Prvú súťaž na jeho predaj vyhlásil župan Murgaš vo februári. Sprevádzali ju pochybnosti o jej transparentnosti pre nedostatky jej zverejnenia a krátkosťou času na predkladanie ponúk. Po medializácii možného personálneho prepojenia víťazných firiem navzájom a aj s Murgašovou firmou Murgaš súťaž koncom marca zrušil. Na júnovom zasadnutí poslanci BBSK rozhodli, že polikliniky v Detve, Fiľakove, Poltári a Tornali zaniknú k 30. septembru tohto roka, ich práva a povinnosti prejdú na župu. Banskobystrickú polikliniku župa zatiaľ neruší, hoci aj majetok v jej správe je odvlani vedený ako prebytočný.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.