Kúpele Sklené Teplice

Tieto kúpele sa špecializujú na nervové ochorenia, ponúka procedúru plynovej injekcie a termálne kúpalisko.
  • nervové ochorenia
  • procedúra plynovej injekcie – pneumopunktúra
  • termálne kúpalisko

Sklené Teplice sa nachádzajú v prekrásnom údolí na úpätí Štiavnických vrchov 12 km od Banskej Štiavnice, unikátneho skvostu svetového kultúrneho dedičstva v nadmorskej výške 400m. Obcou, ktorá je uložená v idylickej lesnatej doline preteká potok Teplá. Raritou Sklených Teplíc je výskyt termálnych prameňov minerálnych vôd s teplotou vody od 28 do 53 °C.

Obec Sklené Teplice začína písať svoju slávnu históriu už v roku 1340, keď za panovania kráľa Karola Róberta vznikla obec Sklenuo. Vznik obce suvisí s tažbou dreva pre naďalekú Banskú Štiavnicu a následný vznik Sklárne, ktorá bola prvou v Uhorsku. Alkalicko-sadrové minerálne pramene s jaskynným kúpeľom boli známe už v 16. storočí. Opísal ich známy vedec Juraj Wernher. Prvý rozbor vôd spravil až Karol Otto Moller, učitel Mateja Bela, v 18. storočí. V Sklených Tepliciach sa v tomto storočí zišlo mnoho významných predstaviteľov vedeckého života, aby sa mohli zoznámiť s nepriamou amalgamáciou vedca Borna. Vďaka hojnej účasti vedcov prebehol v Sklených Tepliciach prvý medzinárodný kongres prírodovedcov na svete, bola tu založená prvá medzinárodná vedecká spoločnosť na svete a táto spoločnosť vydávala prvý medzinárodný vedecký časopis na svete.

Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva a nervové choroby prostredníctvom vodoliečby, elektroliečby, masáží, parafínových zábalov, rašelinových zábalov, parafanga, ergometra, inhalacií.

V Sklených Tepliciach navštevník nájde aj termálne kúpalisko, ktoré je v prevádzke od mája do septembra. Hotely v obci ponúkaju štandardné spektrum pobytov ; Silvester , Wellness pobyt , Liečebný pobyt, Rekondičný pobyt, Kúpele na skúšku, Víkendový pobyt.


Web: Kúpele Sklené Teplice