Kúpele Sklené Teplice

Tieto kúpele sa špecializujú na nervové ochorenia, ponúka procedúru plynovej injekcie a termálne kúpalisko.
  • nervové ochorenia
  • procedúra plynovej injekcie – pneumopunktúra
  • termálne kúpalisko

Sklené Teplice sa nachádzajú v prekrásnom údolí na úpätí Štiavnických vrchov 12 km od Banskej Štiavnice, unikátneho skvostu svetového kultúrneho dedičstva v nadmorskej výške 400m. Obcou, ktorá je uložená v idylickej lesnatej doline preteká potok Teplá. Raritou Sklených Teplíc je výskyt termálnych prameňov minerálnych vôd s teplotou vody od 28 do 53 °C.

Obec Sklené Teplice začína písať svoju slávnu históriu už v roku 1340, keď za panovania kráľa Karola Róberta vznikla obec Sklenuo. Vznik obce suvisí s tažbou dreva pre naďalekú Banskú Štiavnicu a následný vznik Sklárne, ktorá bola prvou v Uhorsku. Alkalicko-sadrové minerálne pramene s jaskynným kúpeľom boli známe už v 16. storočí. Opísal ich známy vedec Juraj Wernher. Prvý rozbor vôd spravil až Karol Otto Moller, učitel Mateja Bela, v 18. storočí. V Sklených Tepliciach sa v tomto storočí zišlo mnoho významných predstaviteľov vedeckého života, aby sa mohli zoznámiť s nepriamou amalgamáciou vedca Borna. Vďaka hojnej účasti vedcov prebehol v Sklených Tepliciach prvý medzinárodný kongres prírodovedcov na svete, bola tu založená prvá medzinárodná vedecká spoločnosť na svete a táto spoločnosť vydávala prvý medzinárodný vedecký časopis na svete.

Liečia sa tu choroby pohybového ústrojenstva a nervové choroby prostredníctvom vodoliečby, elektroliečby, masáží, parafínových zábalov, rašelinových zábalov, parafanga, ergometra, inhalacií.

V Sklených Tepliciach navštevník nájde aj termálne kúpalisko, ktoré je v prevádzke od mája do septembra. Hotely v obci ponúkaju štandardné spektrum pobytov ; Silvester , Wellness pobyt , Liečebný pobyt, Rekondičný pobyt, Kúpele na skúšku, Víkendový pobyt.


Web: Kúpele Sklené Teplice

Textová Inzercia

Prevencia hemoroidov a ochorení konečníka

Myslíte si, že tento článok nie je pre vás? Je to omyl. Voči vzniku hemoroidov nie je nikto imúnny.

Darček pre ženu

Kombinácia vitamínov pre ženu. Ideálny darček na vianoce.

Darček pre muža

Kombinácia vitamínov pre muža. Ideálny darček na vianoce.

AVITA

Zdravie je všetko a bez zdravia je všetko ničím. Darujte svojim blízkym vysokokvalitné výživové doplnky v štýlovom balení.