Kúpele Štós

Tieto kúpele sa špecializujú na choroby pohybového ústrojenstva, choroby z povolania, ochorenia dýchacích ciest a onkologické choroby.
  • choroby pohybového ústrojenstva
  • choroby z povolania
  • ochorenia dýchacích ciest
  • onkologické choroby

V čarovnom kúte juhovýchodného Slovenska, na hranici Spišského rudohoria a Slovenského krasu sa rozprestierajú klimatické Kúpele Štós. Vhodná nadmorská výška, množstvo slnečných dní, ale aj lesopark (národná kultúrna pamiatka) s vyše 200 druhmi vzácnych drevín a kvetov predurčuju mestečko na poskytovanie služieb v kúpelníctve a wellness.

Vďaka baníctvu, ktoré tu prekvitalo od 14.storočia a následnej imigracií nemeckých a poľských remeselníkov sa vytvorili vhodné podmienky na založenie prvej továrne na výrobu nožov v Štóse (SANDRIK). V tomto podniku pracoval ako nožiarsky majster istý Róbert Komporday, laický nadšenec a propagátor vodoliečby. Jeho navrh na vybudovanie kúpeľov sa stretol s pozitívnym ohlasom a so stavbou kúpeľov sa začalo v roku 1882 a už o rok neskôr, v roku 1883 otvorili prvú kúpeľnú sezónu. Investovalo sa do výstavby a v Štóse vyrástla Vila Mária (dnes Vila Bratislava), Vila Hungaria, Vila dr. Czirfusza, Vila Tatra, tanečná dvorana a iné objekty.

Kúpele Štós sú prvé klimatické kúpele, ktoré navštevníkom ponúkajú WELLNESS v prostredí nedotknutej čistej prírody. Prevádzkovatelia sa pokúšaju skĺbiť rokmi overené účinky Kúpeľov Štós s potrebami súčasnej uponáhľanej doby. Samozrejmosťou v portfóliu poskytovaných služieb sú kúpele a sauny – perličkový kupeľ, whirpool, parný kúpeľ, rašelinový zábal, parafínový zábal, škótske streky, masáže – klasická, reflexná, športová, aromaterapeutická, manuálna lymfodrenáž, rehabilitácie a.i. Potešenie pre dušu aj telo navštevníkov je pripravené vo Vitálnom vodnom svete, ktorý ponúka ďalšie procedúry.


Web: Kúpele Štós