Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mozgová príhoda zhoršuje zrak ľuďom s glaukómom

BRATISLAVA 28. júla (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Ľuďom trpiacim glaukómom, známym aj ako zelený zákal, sa môže zhoršiť videnie po takzvanej tichej mozgovej príhode. Informovala o tom trojročná hongkonská štúdia publikovaná v magazíne Ophthalmology. Poškodenie zrakového nervu - glaukóm je druhou najčastejšou príčinou slepoty a vedci odhadujú, že do roku ...

BRATISLAVA 28. júla (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Ľuďom trpiacim glaukómom, známym aj ako zelený zákal, sa môže zhoršiť videnie po takzvanej tichej mozgovej príhode. Informovala o tom trojročná hongkonská štúdia publikovaná v magazíne Ophthalmology. Poškodenie zrakového nervu - glaukóm je druhou najčastejšou príčinou slepoty a vedci odhadujú, že do roku 2010 ním bude trpieť 60 miliónov ľudí na celom svete.

V štúdii skúmali 286 pacientov a pacientok s glaukómom. Na záznamoch mozgu lekársky tím zistil, že takmer 30 percent z nich utrpelo počas troch rokov mozgovú príhodu. Títo ľudia mali o 61 percent vyššiu pravdepodobnosť výraznejšieho zhoršenia zraku ako ostatní sledovaní muži a ženy. Podľa vedúceho štúdie profesora Dennisa Lama je prevencia mozgovej príhody veľmi dôležitá pre zastavenie zhoršovania glaukómu. "Je dôležité mať systematickú kontrolu reguláciou rizikových faktorov mozgovej mŕtvice ako cukrovka, vysoký krvný tlak a žiť zdravým životným štýlom," povedal Lam z univerzity v Hongkongu.

SITA_Reuters

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať