Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Do Behu pre život sa zapojilo takmer päťtisíc ľudí

BRATISLAVA 29. júla (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Do charitatívnej akcie Beh pre život sa v júni zapojilo rekordných 4 733 ľudí. Cez štartovné, dary a sms sa vyzbieralo na výskum rakoviny 23 257,31 eur. Sumu zvýši obchodný reťazec o 10 percent a Nadácia Výskum rakoviny zakúpi diagnostický prístroj, ktorý dokáže vopred upozorniť na možný výskyt nádorového ...

BRATISLAVA 29. júla (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Do charitatívnej akcie Beh pre život sa v júni zapojilo rekordných 4 733 ľudí. Cez štartovné, dary a sms sa vyzbieralo na výskum rakoviny 23 257,31 eur. Sumu zvýši obchodný reťazec o 10 percent a Nadácia Výskum rakoviny zakúpi diagnostický prístroj, ktorý dokáže vopred upozorniť na možný výskyt nádorového ochorenia. Prístroj venujú Ústavu experimentálnej onkológie Slovenskej akadémie vied. "Z vyzbieraných peňazí vieme financovať až polovičku ceny prístroja na diagnostiku rakoviny, čo je úžasné. Bez podujatí ako je Beh pre život a bez nadšených ľudí by sme na zakúpenie špičkových prístrojov nemali peniaze,“ uviedla prezidentka Nadácie Výskum rakoviny Margita Klobušická. Bankové konto Behu pre život bude otvorené pre darcov až do konca roka. Všetky informácie o projekte sú dostupné na internetovej stránke www.behprezivot.sk.

Druhý ročník Behu pre život sa uskutočnil v štyroch slovenských mestách - v Nitre, Bratislave, Prešove a v Žiline. Patrónom pre celé Slovensko bol moderátor Patrik Švajda. V regiónoch podujatie podporovali aj Martin Babjak, Eva Pavlíková, Ján Greššo, Matej "Sajfa" Cifra a Michal Hudák. Novinkou tohtoročného podujatia bola hymna Bež ako o život, ktorej autormi sú Miroslav Jurika a Marián Brezáni. Hymnu spieval Robo Šimko, ktorý je súčasne autorom hudby.

Zhubné nádory sú druhou najčastejšou príčinou úmrtí vo vyspelých krajinách. Na Slovensku ročne ochorie na rakovinu viac ako 24-tisíc ľudí a zomrie okolo 12-tisíc ľudí. Každú štvrťhodinu pribudne jeden onkologický pacient. Nový prístroj dokáže určiť prítomnosť génov, ktoré súvisia s možným výskytom rakovinového ochorenia. Poskytne lekárovi presnú a správnu informáciu dôležitú pre výber správnej liečby a záchranu ľudského života. Prístroj dokáže naraz spracovať krvné vzorky až 96 pacientov.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať