Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V Bratislave ožije Trh zdravia

BRATISLAVA 21. augusta (WN/PR) - Od 24. augusta do 6. septembra 2009 ožije v Bratislave Trh zdravia. Obľúbená tradícia, zaužívaná po celom svete, sa na chvíľu stane súčasťou aj toho najrušnejšieho miesta v Bratislave. Stánky plné zdravých dobrôt vnesú do chodieb nákupno-zábavného centra Aupark romantickú atmosféru talianskych či francúzskych trhov, ...

BRATISLAVA 21. augusta (WN/PR) - Od 24. augusta do 6. septembra 2009 ožije v Bratislave Trh zdravia. Obľúbená tradícia, zaužívaná po celom svete, sa na chvíľu stane súčasťou aj toho najrušnejšieho miesta v Bratislave. Stánky plné zdravých dobrôt vnesú do chodieb nákupno-zábavného centra Aupark romantickú atmosféru talianskych či francúzskych trhov, aké možno nájsť v malých mestách či na predmestiach.

Ovocie, zelenina, kvety, čerstvé šťavy, bylinky, káva s vôňou diaľav, prírodná kozmetika či bio produkty – to všetko treba nakupovať s pravým prúteným košíkom! Láska a radosť, s akou človek nakupuje, sa potom zákonite premietne aj do samotného jedla, ktoré finálne vzniká.

Trh zdravia realizuje občianske združenie Hodnoty života, ktoré sa rozhodlo preniesť túto osobitú myšlienku do rušnej atmosféry nákupného centra. Trh bude obohatený aj o nevšedný objekt v podobe „črpáka“ s predajom slovenského bieleho zlata – čerstvej bryndze a zdravých ovčích syrov. „V dnešnej hektickej dobe ľudia pomaly, ale iste zabúdajú na to najdôležitejšie – na svoje zdravie. Pracovné povinnosti a z nich prameniaci stres sa stávajú každodennou súčasťou našich životov. Prostredníctvom Trhu zdravia sa snažíme priniesť pokojnú a intímnu atmosféru trhov ako terapiu pre uponáhľaných ľudí. Každý z nás by si aj napriek zaneprázdnenosti mal nájsť čas pre fyzické i duševné zdravie a pokoj,“ hovorí zástupca generálneho partnera Bryndziarne a syrárne Zvolenská Slatina Ing. Bohuš Kaliarik.

Nad trhom bdie Ovečka, ktorá pre deti pripravila aj zdravý „začiatok školského roka“. Druhého septembra od 15. hodiny deti čaká zaujímavý program plný hier, súťaží, detského divadla a pohybových aktivít. Myšlienku zdravého životného štýlu prídu podporiť osobnosti ako Zora Czoborová, Marcela Molnárová, Disko Jarka, ale aj lekári. Projekt podporuje Slovenská spoločnosť všeobecného praktického lekárstva.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať