Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Na trhu sú dva nebezpečné kozmetické výrobky

BRATISLAVA 27. augusta (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na dva nebezpečné kozmetické výrobky. Ide o krém na čistenie pleti značky FEMIN NATURE a pánsky šampón na šedivé vlasy značky American Crew (250 ml). Hygienikom ich výskyt oznámili kontrolné orgány z Francúzska a Portugalska. Agentúru SITA o tom informoval hlavný ...

BRATISLAVA 27. augusta (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Úrad verejného zdravotníctva upozorňuje na dva nebezpečné kozmetické výrobky. Ide o krém na čistenie pleti značky FEMIN NATURE a pánsky šampón na šedivé vlasy značky American Crew (250 ml). Hygienikom ich výskyt oznámili kontrolné orgány z Francúzska a Portugalska. Agentúru SITA o tom informoval hlavný hygienik SR Ivan Rovný.

Krém pochádza z Poľska, je zabalený v bielej škatuľke so zeleným lemovaním. Vo výrobku zaznamenali prekročený limit mikroorganizmov, ktoré môžu spôsobiť rôzne infekcie, uviedol Rovný. Šampón má krajinu pôvodu v USA, dováža ho španielska firma. Podľa Rovného sa v ňom nachádza látka Basic Blue 7, ktorá nesmie byť zložkou kozmetických výrobkov.

Úrad verejnosti upozornil, že výrobky sa vyskytujú aj na slovenskom trhu. Ľuďom odporúča, aby ich nekupovali. V prípade, že ich už kúpili, nemali by tieto výrobky používať, dodal Rovný.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať