Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zubné hliadky zasvätia deti do tajov ústnej hygieny

BRATISLAVA 10. septembra (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Zubné hliadky, ktoré od 12. septembra do 21. novembra navštívia deväť slovenských miest, zasvätia deti do tajov ústnej hygieny. Kampaň, ktorá odštartuje vo Svetový deň ústneho zdravia, má zábavno-náučnou formou bojovať proti faktu, že zuby a ďasná Slovákov sú v porovnaní s inými európskymi krajinami ...

BRATISLAVA 10. septembra (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Zubné hliadky, ktoré od 12. septembra do 21. novembra navštívia deväť slovenských miest, zasvätia deti do tajov ústnej hygieny. Kampaň, ktorá odštartuje vo Svetový deň ústneho zdravia, má zábavno-náučnou formou bojovať proti faktu, že zuby a ďasná Slovákov sú v porovnaní s inými európskymi krajinami v alarmujúcom stave. Projekt organizuje Slovenská komora zubných lekárov spolu s Občianskym združením Zdravé ďasná. Záštitu nad projektom prevzalo Ministerstvo zdravotníctva a Svetová zdravotnícka organizácia.

Počas sobotňajších popoludní sa deti v deviatich mestách stretnú s bacilom Cecilom a bacilkou Milkou, ktorí žijú v ústnej dutine školáka Viktora a sú šťastní, že môžu nerušene vegetovať a rásť vďaka tomu, že Viktor nemá rád čistenie zubov. Keď Viktora neznesiteľne rozbolia zuby, nastúpia agenti Zubnej hliadky - Agent Kefka a Agentka Pasta, ktorí urobia v ústach poriadok.

Pesničky do skladieb, ktoré odznejú v predstavení, naspieval finalista národného kola Eurovízie Kamil Mikulčík a jeho kolegyňa zo skupiny Fragile, Svetlana Rymarenková. Texty pesničiek napísala Veronika Remišová, ktorá je aj autorkou scenára a režisérka predstavenia. Hudbu zložil Michal Novinski, autor scénickej hudby mnohých divadelných predstavení a tiež filmovej hudby, držiteľ ocenenia Divadelné dosky. Gitary nahral Michal Kovalčík. Autorom vizuálu kampane je výtvarník Milan Prekop.

Po divadelnom predstavení sa uskutoční školenie o ústnej hygiene spojené s praktickým nácvikom správneho čistenia ústnej dutiny. Návštevníci podujatia budú mať za úlohu priniesť si so sebou svoje zubné kefky. Deti si budú môcť na praktických testoch overiť účinnosť svojej zubnej kefky. Každý si bude môcť bezplatne vymeniť starú kefku za novú. Vstup na predstavenia je zdarma, viac informácií sa záujemcovia dočítajú na internetovej stránke www.zubnahliadka.sk.

K príprave programu, ktorý si môže bezplatne objednať akákoľvek materská či základná škola, organizátorov motivoval fakt, že zlá ústna hygiena je celospoločenský problém s vážnymi následkami, ako je vznik kardiovaskulárnych ochorení, diabetu či chronických zápalov dýchacích ciest.

Termíny Zubnej hliadky:

    • Bratislava - Bratislavské bábkové divadlo, Dunajská 36
    • Nitra - Centrum voľného času Domino, Štefánikova trieda 63
    • Košice - Kultúrno-spoločenské centrum Košice – JUH
    • Trenčín - Trenčiansky hrad, Barborin palác
    • Martin - Centrum voľného času Kamarát, Andreja Kmeťa 22
    • Žilina - Dom odborov, Nám. Ľ. Štúra 1
    • Banská Bystrica - Komorné divadlo, Námestie slobody 3
    • Trnava - Kino Hviezda, Paulínska 1
    • Prešov - Základná škola, Šrobárova 20

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať