Shirley Medicated Cream - Nebezpečný výrobok

15.12.2009 - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Estónsku, Portugalsku, v Litve a v Nemecku.

5.12.2009 - Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Estónsku, Portugalsku, v Litve a v Nemecku.

Názov: Shirley Medicated Cream – krém na zosvetlenie pokožky
Značka: Shirley
Krajina pôvodu: Taiwan
Distribútor: Aheco Glashorst 123, NL — 3925, Scherpenzeel
Výrobná šarža: neznáma
Popis: 10g, viď obrázok

[[
](images/article/NEBEZPENE_VYROBKY/05-12-2009/Shirley-Medicated-Cream-1.jpg) [[
](images/article/NEBEZPENE_VYROBKY/05-12-2009/Shirley-Medicated-Cream-2.jpg) [[
](images/article/NEBEZPENE_VYROBKY/05-12-2009/Shirley-Medicated-Cream-3.jpg)
**Výrobok obsahuje 2,26 g/100g ortuti. Pri dlhodobejšom používaní výrobku môže dôjsť k nebezpečenstvu vzniku chronickej otravy ortuťou (poškodenie CNS, výskyt psychických zmien, nespavosť, poškodenie funkcie štítnej žľazy a reprodukčných orgánov).** **Je možné, že uvedený výrobok sa vyskytuje aj na trhu Slovenskej republiky, preto spotrebiteľom odporúčame, aby ho nekupovali, a v prípade, že tak urobili, aby ho ďalej nepoužívali.**