Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

O všetkých typoch pitných vôd na novej webstránke

BRATISLAVA 11. februára (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Všetko o vode a vodách u nás chce priniesť webová stránka copijeme.sk, ktorú pripravila Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku. Asociácia chce prostredníctvom webstránky vytvoriť kvalitnú diskusiu o vodách na Slovensku. Zároveň ...

BRATISLAVA 11. februára (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Všetko o vode a vodách u nás chce priniesť webová stránka copijeme.sk, ktorú pripravila Asociácia výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku. Asociácia chce prostredníctvom webstránky vytvoriť kvalitnú diskusiu o vodách na Slovensku. Zároveň projektom reaguje aj na kampaň Asociácie vodárenských spoločností z jesene minulého roka. Kampaň vodárenských spoločností "Pijem zdravú vodu, nápoj z vodovodu" informovala len o pitnej vode z vodovodu a preto bola podľa Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd na Slovensku jednostranná. Asociácia na novej internetovej adrese - http://www.copijeme.sk ponúka informácie o všetkých typoch vôd - minerálnych, liečivých, pramenitých, tiež o vodách dojčenských, balených, ako aj o vode z vodovodu. Aj z toho dôvodu požiadala o podporu ministerstvo zdravotníctva. Asociácia v súčasnosti už spolupracuje s jeho inštitúciami - Úradom verejného zdravotníctva SR a Inšpektorátom kúpeľov a žriedel. Odbornými garantmi projektu sú - prezidentka Asociácie slovenských kúpeľov a viceprezidentka Európskeho zväzu kúpeľov, lekárka Janka Zálešáková a profesor Jozef Čársky z Ústavu lekárskej chémie, biochémie a klinickej biochémie Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

"Vyzývame ministerstvo, aby sa po odbornej stránke zapojilo. Pretože si myslíme, že je to projekt, ktorý má poskytnúť overené, odborníkmi podložené informácie," povedala na dnešnej tlačovej besede výkonná riaditeľka Asociácie výrobcov nealkoholických nápojov a minerálnych vôd Lucia Tomišová. Podľa Tomišovej v súčasnosti ešte nevedia zhodnotiť, či vlaňajšia kampaň ovplyvnila predaj nealkoholických nápojov a minerálnych vôd. Kampaň, aj keď bola podporená aj reklamou, trvala len mesiac. Navyše vlani zasiahli trh dôsledky krízy.

Slovensko je vodná veľmoc. Dôkazom toho je podľa podpredsedu asociácie Mariána Pavelku aj fakt, že máme približne 1 700 prameňov prírodných liečivých a minerálnych vôd a približne 1 500 zdrojov pramenitej vody. Z prameňov prírodných liečivých a minerálnych vôd sa komerčne využíva približne 20.

Web copijeme.sk odpovedá na rôzne mýty o vodách, napríklad na otázku, či dojčatá môžu piť minerálky, či je teplá voda rovnako kvalitná ako studená. Spotrebiteľom pomáha zorientovať sa v množstve druhov vody na trhu, opisuje ich zloženie a vhodnosť použitia. Na stránke sú tiež rady, ako si vybrať zdravú vodu, kedy piť vodu z vodovodu, ale napríklad aj súvisiace zákony a ďalšie informácie. Podľa Tomišovej si treba uvedomiť, že na Slovensku nemá každý prístup k pitnej vode a ak aj má, pitná voda má v rôznych častiach krajiny rôznu kvalitu. "Prístup obyvateľstva k pitnej vode je približne 86 percent," dodala.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať