Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Darcovia vo Valentínskej kvapke sú väčšinou študen

KOŠICE 12. februára (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) – V rámci Valentínskej kvapky krvi na košickom pracovisku Národnej transfúznej služby (NTS) darovalo krv 551 darcov. „Valentínska kvapka sa úžasne rozbehla a mám veľkú radosť, že z celkového počtu je až 273 študentov, pričom z nich je 119 prvodarcov. Dúfam, že nadšenie ...

Valentínska kvapka krvi.

KOŠICE 12. februára (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) – V rámci Valentínskej kvapky krvi na košickom pracovisku Národnej transfúznej služby (NTS) darovalo krv 551 darcov. „Valentínska kvapka sa úžasne rozbehla a mám veľkú radosť, že z celkového počtu je až 273 študentov, pričom z nich je 119 prvodarcov. Dúfam, že nadšenie neopadne ani na budúci týždeň, keď sú prázdniny,“ povedala dnes vedúca lekárka košického pracoviska NTS Jitka Máčalová.

K darcom krvi v rámci Valentínskej kvapky krvi sa dnes pridal aj košický viceprimátor Marek Vragovčák. „Keďže sa blíži sviatok sv. Valentína, rozhodlo sa mesto aspoň symbolicky – vitamínovým balíčkom, oceniť práve tých, ktorým nie je ľahostajný osud iných ľudí. Nik z nás nevie, kedy on sám alebo jeho blízki budú potrebovať pomoc v podobe krvi. Naše rozhodnutie darovať krv môže reálne ovplyvniť beh života našich blízkych alebo neznámeho človeka. Ako lekára ma preto veľmi teší, že dnes tu vidím samých mladých ľudí," uviedol počas odovzdávania valentínskych balíčkov viceprimátor Vargovčák.

Tohtoročná celoslovenská Valentínska kvapka krvi potrvá do 26. februára a nesie sa v duchu hesla Spolu zachránime. Organizátormi podujatia sú Slovenský Červený kríž (SČK), Národná transfúzna služba SR (NTS SR) a hematologicko-transfúzne oddelenia nemocníc (HTO). V Košiciach robia odbery okrem pracoviska NTS na triede SNP v budove Lekárskej fakulty UPJŠ aj v Hematologicko-transfúznom oddelení v areáli polikliniky súkromnej Nemocnice v Košiciach-Šaci.

Každý darca po odbere dostane odznak v tvare kvapky a zároveň bude zaradený do žrebovania o hodnotné ceny. Žrebovať sa bude študijný jazykový pobyt v Cambridge pre jednu osobu, víkendový pobyt pre dve osoby v piešťanských termálnych kúpeľoch, letecký pobytový zájazd pre jednu osobu do Grécka a cena ministra zdravotníctva SR.

V uplynulom roku darovalo v Košiciach krv 1 584 ľudí, z toho 346 prvodarcov.

SITA

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať