Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Počet chrípkových aj respiračných ochorení klesol

ŽILINA 8. novembra (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) – Počet respiračných aj chrípkových ochorení v Žilinskom kraji klesol, vyučovanie nemuseli prerušiť v žiadnej škole. Minulý týždeň nahlásili hygienikom viac ako šesťtisíc pacientov s akútnymi respiračnými ochoreniami, príznaky chrípky lekári pozorovali u 667 z nich. Ako agentúru SITA informovala...

ŽILINA 8. novembra (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) – Počet respiračných aj chrípkových ochorení v Žilinskom kraji klesol, vyučovanie nemuseli prerušiť v žiadnej škole. Minulý týždeň nahlásili hygienikom viac ako šesťtisíc pacientov s akútnymi respiračnými ochoreniami, príznaky chrípky lekári pozorovali u 667 z nich. Ako agentúru SITA informovala Ema Gašparová z oddelenia epidemiológie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Žiline, v porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom zaznamenali 11,1-percentný pokles chorobnosti a o 222 chrípkových ochorení menej. Chorobnosť mierne stúpla len u detí do päť rokov, v ostatných vekových skupinách klesla.

„Minulý týždeň bolo v Žilinskom kraji hlásených 6 331 ochorení, čo predstavuje chorobnosť 1 279 chorých na stotisíc obyvateľov. Vo vekovej skupine detí do päť rokov sledujeme vzostup chorobnosti o 7,2 percenta, vo všetkých ostatných vekových skupinách sme zaznamenali pokles o 13,2 až 23,3 percenta,“ spresnila Gašparová. Hygienici nemuseli pre chrípku zatvoriť žiadnu školu ani školské zariadenie v Žilinskom kraji. Minulý školský rok bolo najviac škôl zatvorených v týždni od 16. do 20. novembra, vtedy hygienici prerušili výučbu v 85 školách a školských zariadeniach v kraji.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať