Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ústav onkológie SAV má dva nové prístroje

BRATISLAVA 10. novembra (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Prezidentka Nadácie Výskum rakoviny Margita Klobušická dnes slávnostne odovzdala riaditeľovi Ústavu experimentálnej onkológie Slovenskej akadémie vied (SAV) Jánovi Sedlákovi dva nové prístroje, ktoré v tomto roku nadácia získala.

BRATISLAVA 10. novembra (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Prezidentka Nadácie Výskum rakoviny Margita Klobušická dnes slávnostne odovzdala riaditeľovi Ústavu experimentálnej onkológie Slovenskej akadémie vied (SAV) Jánovi Sedlákovi dva nové prístroje, ktoré v tomto roku nadácia získala.

Ide o nukleofektor a pyrosekvenátor, pričom druhé spomínané zariadenie nadácia kúpila z výťažku z akcie Beh pre život. Jeho cena je 68-tisíc eur. "Z celého srdca ďakujeme všetkým darcom, bežcom, sponzorom, ktorí v tomto roku prispeli na dobrú vec vo výskume rakoviny takmer trojnásobne vyššou sumou než vlani. Bez ich pomoci a podpory by sme nemohli kúpiť špičkové prístroje na výskum rakoviny, ktoré sú v západnej Európe samozrejmosťou. Ďakujeme,“ uviedla počas slávnostného odovzdávania prezidentka Nadácie Výskum rakoviny Margita Klobušická. Na podujatí sa zúčastnil aj operný spevák Martin Babjak, ktorý bol jednou z tvárí Behu pre život.

Nukleofektor umožňuje efektívne vkladanie kľúčových génov na bunkové procesy. Táto metodika je nevyhnutným predpokladom pre rozvoj génovej terapie v boji s rakovinou. Pyrosekvenátor zabezpečuje presnú a rýchlu metódu pre sledovanie metylácie DNA - epigenetického mechanizmu zodpovedného za prepisovanie potrebných génov. Tento prístroj zvyšuje citlivosť a rozširuje možnosti analýz metylácie DNA aj o také varianty metylačných vzorov, ktoré doteraz zavedené metódy neumožňujú. Tieto analýzy prispejú k zlepšeniu včasnej diagnostiky a liečby onkologických pacientov. Ústav experimentálnej onkológie SAV je tak v súčasnosti jediným odborným pracoviskom na Slovensku, ktoré túto modernú technológiu využíva. V prvej etape ju budú odborníci používať na identifikáciu agresívnych foriem nádorov prsníka.

Nadácia Výskum rakoviny plánuje v budúcom roku získať finančné prostriedky na zakúpenie prístroja Elispot, ktorý slúži na monitorovanie imunitnej odpovede. Ide o kľúčové zariadenie pre výskum imunoterapie a prípravu vakcín pre onkologických pacientov.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.