Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Košičania chcú, aby LVN fungovala ako predtým

KOŠICE 22. novembra (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Niektorí obyvatelia Košíc sa obávajú, že Letecká vojenská nemocnica (LVN) neobnoví svoju činnosť v pôvodnom rozsahu. "Máme obavy, aby Letecká vojenská nemocnica neskončila ako nejaká atrapa nemocnice, ktorú potom niekto výhodne kúpi,“ povedala na pondelkovej tlačovej ...

KOŠICE 22. novembra (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Niektorí obyvatelia Košíc sa obávajú, že Letecká vojenská nemocnica (LVN) neobnoví svoju činnosť v pôvodnom rozsahu. "Máme obavy, aby Letecká vojenská nemocnica neskončila ako nejaká atrapa nemocnice, ktorú potom niekto výhodne kúpi,“ povedala na pondelkovej tlačovej besede Danica Klincková z petičného výboru "Za zachovanie Leteckej vojenskej nemocnice". Podľa nej zdravotnícke zariadenie netvorí iba lukratívny areál v centre mesta, ale aj ďalšie pozemky a sklady na Južnej triede.

Ministerstvo zdravotníctva SR ešte v roku 2008 zrušilo 170 akútnych lôžok Leteckej vojenskej nemocnice. Ostala fungovať iba kompletná poliklinická časť. Ešte pred zrušením lôžkovej časti vznikol petičný výbor, ktorý pod petíciu "Za zachovanie Leteckej vojenskej nemocnice" získal 13 500 podpisov. Nový minister zdravotníctva Ivan Uhliarik vydal začiatkom novembra tohto roku rozhodnutie o obnovení lôžok v zariadení a za riaditeľa vymenoval Vladimíra Šafčáka. Hoci minister výslovne neuviedol, akým smerom sa má nemocnica uberať, podľa jeho vyjadrenia by tu mohla byť sústredená starostlivosť o dlhodobo a chronicky chorých a geriatrických pacientov.

"Nemáme nič proti geriatrii, či chronickým lôžkam, my presadzujeme, aby sa jej (Leteckej vojenskej nemocnici - pozn. redakcie) činnosť obnovila tak, ako bola pred jej zrušením, keď poskytovala zdravotnícke služby vyše stotisíc ľuďom z okresu Košice okolie. Chceme, aby to nebolo podpriemerné, ale špičkové zdravotnícke zariadenie," uviedla Klincková. Svoju požiadavku už pritom petičný výbor predniesol riaditeľovi nemocnice, zasiela ju aj však aj parlamentnému zdravotníckemu výboru a ministrovi. O týchto otázkach už rokovali aj s riaditeľom Šafčákom, ktorý vraj pracuje na viacerých alternatívnych riešeniach využitia zariadenia.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať