Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mnoho Američanov sa nestravuje tak zdravo, ako si myslí

BRATISLAVA 4. januára (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Deväť z desiatich opýtaných Američanov si myslí, že sa stravuje zdravo, pritom iba štvrtina z nich si kontroluje svoj denný príjem tukov či cukrov. Problematické je aj množstvo zjedenej zeleniny a ovocia. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uverejnila webová stránka www.consumerreports.org. ...

BRATISLAVA 4. januára (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Deväť z desiatich opýtaných Američanov si myslí, že sa stravuje zdravo, pritom iba štvrtina z nich si kontroluje svoj denný príjem tukov či cukrov. Problematické je aj množstvo zjedenej zeleniny a ovocia. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uverejnila webová stránka www.consumerreports.org. "Američania si zvyknú o sebe myslieť, že sa zdravo stravujú. Keď sme sa ich však opýtali, koľko sladených nápojov, mastných jedál, ovocia a zeleniny skonzumovali, zistili sme, že ich definícia zdravého jedla je pochybná," vyjadrila sa Nancy Metcalf z Consumer Reports Health.

Za "trochu", "veľmi" alebo "mimoriadne" zdravé označilo svoje stravovanie 90 percent z 1234 opýtaných. Štyridsaťtri percent opýtaných však uviedlo, že denne vypije aspoň jeden sladený nápoj a iba štvrtina z nich kontroluje svoj denný príjem cukru, tuku, či sladkostí. Napriek tomu sa väčšina (59 percent) z nich snaží svoj jedálny lístok nejako kontrolovať, zatiaľ čo 23 percent Američanov sa v jedení príliš neobmedzuje a je "všetko" alebo "skoro všetko", čo chce. Šesťdesiatšesť percent z nich uviedlo, že sú spokojní s množstvom skonzumovanej zeleniny. Za dôvod, prečo nezjedia viac tohto druhu potravín, označilo 30 percent opýtaných ťažkosti s jeho uskladnením. Rodinných príslušníkov, ktorí zeleninu nemajú radi, uviedlo 17 percent, 14 percent považuje túto stravu za veľmi drahú a 13 percentám opýtaných jednoducho nechutí.

Z výsledkov prieskumu, ktorý sa uskutočnil v novembri, ďalej vyplynulo, že pravidelne sa váži 22 percent a 15 percent opýtaných si počíta denný príjem kalórií. Tretina z tých, ktorí si mysleli, ich váha je primeraná, ju mali podľa indexu telesnej hmotnosti (BMI) vyššiu, než by mali mať, zatiaľ čo menej ako desať percent si myslelo, že mali viac kilogramov, než je zdravé, no ich BMI to neukázal.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať