Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Na trh sa dostala nebezpečná kozmetika, môže byť i v SR

BRATISLAVA 24. januára (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Na pultoch predajní v Nemecku, Česku a Fínsku sa objavila nebezpečná kozmetika, ktorú nahlásili aj do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky RAPEX. Zastupujúci hlavný hygienik Gabriel Šimko však upozornil, že je možné, že výrobky sa vyskytujú ...

BRATISLAVA 24. januára (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Na pultoch predajní v Nemecku, Česku a Fínsku sa objavila nebezpečná kozmetika, ktorú nahlásili aj do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky RAPEX. Zastupujúci hlavný hygienik Gabriel Šimko však upozornil, že je možné, že výrobky sa vyskytujú aj na slovenskom trhu. Spotrebiteľom odporúča, aby ich nekupovali, a ak ich už majú doma, aby ich ďalej nepoužívali.

Problematická je indická farba na vlasy Herbal Naturally Black Henna (dávka: No GER-10, MFG.DT.:OCT. 2009 EXP DT.:SEP 2012, Art. No RKS05). Vo výrobku sa nachádza vyšší objem p-fenyléndiamínu, ako je povolené. Vyššiu ako povolenú koncentráciu peroxidu vodíka obsahuje aj výrobok na bielenie zubov čínskej značky Smilefresh. Výrobok obsahuje karbamid peroxid, ktorý uvoľňuje peroxid vodíka. Zakázané kadmium objavili v mini lesku na pery Lip Gloss Mini - tone 54/pink čínskej značky Baolishi (dávka: LL549, lipstick, Ex.: 2-2012).

V lesku na pery Lip Gloss značky Sophia našli vyšší objem solí bária, ako je povolené vo výrobkoch, ktoré prichádzajú do styku so sliznicou ústnej dutiny. V očnom kréme Premier by Dead Sea Premier vyrobenom v Izraeli (dávka: A12E) našli prekročené povolené množstvo mikroorganizmov, ako je Enterobacter gergoviae, ktoré môžu spôsobiť infekciu poškodenej pokožky. Vo farbe na vlasy Afrin´s Supreme Red Henna vyrobenej v Indii (dávka: EXP DT.: Sep 2012, GER-10, MFG.DT.: Oct. 2009) sa nachádza látka 2-nitro-p-fenyléndiamín, ktorá sa vo farbách na vlasy objaviť nesmie. Nepovolené množstvo mikroorganizmov našli aj v prášku na zuby Vicco Vajra (Herbal Tooth Powder) z Indie (dávka: 90 304430, best-before date 02.12).

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.