Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

VšZP neuzavrie zmluvy s 200 špecialistami

BRATISLAVA 3. marca (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) plánuje od apríla tohto roku zmeny v zazmluvnení poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Najväčšia poisťovňa na trhu neplánuje pokračovať v zmluvnom vzťahu s približne 200 špecialistami z celkového počtu takmer 5 tisíc. Ako ďalej na tlačovej besede informoval ...

BRATISLAVA 3. marca (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) plánuje od apríla tohto roku zmeny v zazmluvnení poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. Najväčšia poisťovňa na trhu neplánuje pokračovať v zmluvnom vzťahu s približne 200 špecialistami z celkového počtu takmer 5 tisíc. Ako ďalej na tlačovej besede informoval generálny riaditeľ poisťovne Marián Faktor, zmeny sa dotknú všetkých regiónov, z odborov najmä internistov či chirurgických ambulancií. Dôvodom ukončenia spolupráce je pritom predovšetkým neefektivita uvedených lekárov.

Zmeny sa však dotknú aj niektorých nemocníc. Všeobecná zdravotná už totiž nechce ďalej spolupracovať s asi 10 % oddelení z celkového počtu 1 350. Tie však ešte Faktor konkretizovať nechcel, poisťovne čakajú rokovania s ministerstvom zdravotníctva, vyššími územnými celkami i samotnými zdravotníckymi zariadeniami.

Všeobecná zdravotná poisťovňa je najväčšia poisťovňa na trhu. Začiatkom roku 2010 sa zlúčila so Spoločnou zdravotnou poisťovňou. V súčasnosti sa stará o viac ako 3,5 mil. klientov. Minuloročné hospodárenie ukončila so stratou 27 mil. eur.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať