Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

V máji a júni sa uskutoční štvrtý ročník Behu pre život

BRATISLAVA 8. marca (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - V piatich slovenských mestách sa v máji a júni uskutoční štvrtý ročník charitatívneho projektu Tesco Beh pre život, ktorý organizuje Nadácia Tesco.

BRATISLAVA 8. marca (ZDRAVIE.sk z WEBNOVIN) - V piatich slovenských mestách sa v máji a júni uskutoční štvrtý ročník charitatívneho projektu Tesco Beh pre život, ktorý organizuje Nadácia Tesco.

Hlavným cieľom projektu je propagácia zdravého životného štýlu a taktiež získanie finančných prostriedkov na zakúpenie prístroja ELISpot určeného na výskum imunoterapie a prípravu vakcín pre onkologických pacientov. Tento prístroj bude určený pre Ústav experimentálnej onkológie Slovenskej akadémie vied (SAV). Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol za Nadáciu Tesco Michal Dyttert.

Oproti minulému roku sa Beh pre život uskutoční okrem Prešova (14. mája), Žiliny (21. mája), Nitry (28. mája) a Bratislavy (4. júna) premiérovo aj v Trenčíne (11. júna). Účasť verejnosti v jednotlivých mestách podporia aj v tomto roku patróni behu z radov známych osobností, pričom patrónom behu pre celé Slovensko bude herec Jozef Vajda.

Termíny jednotlivých Behov pre život:

14. mája o 15:00 - Nám. Legionárov, Prešov

  1. mája o 15:00 - Nám. A. Hlinku, Žilina
  2. mája o 11:00 - pred Divadlom Andreja Bagara, Nitra
  3. júna o 11:00 - Kamenné nám., Bratislava
  4. júna o 15:00 - Mierové nám., Trenčín

V Bratislave projekt zastreší opäť operný spevák Martin Babjak, ktorý Beh pre život podporuje od prvého ročníka. Ďalšou patrónkou pre Bratislavu je rovnako ako vlani prezentérka aerobiku a kondičná trénerka Lucia Medeková. Patrónmi nitrianskeho behu budú riaditeľ Divadla Andreja Bagara Ján Greššo a herečka Eva Pavlíková, v Žiline to bude bývalý futbalový reprezentant Vladimír Labant. V Prešove akciu zastreší hudobníčka Katarína Knechtová, zatiaľ čo v Trenčíne sa patrónom stal hráč hokejového klubu Dukla Trenčín Ľubomír Sekeráš.

Na Behu pre život, ktorý je nesúťažným podujatím, sa môžu zúčastniť všetci ľudia bez rozdielu veku alebo fyzickej kondície, vrátane rodičov s malými deťmi. Dĺžka trasy behu bude približne štyri kilometre dlhá. Všetky behy sa uskutočnia pod patronátom primátorov spomínaných miest a za asistencie mestskej polície a pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Štartovné Behu pre život je minimálne 5 eur pre dospelých a deti od 15 rokov, minimálne 2 eurá pre deti vo veku od 6 do 14 rokov a dôchodcov, pre deti do 6 rokov bude účasť zdarma. Rodinný lístok (dvaja dospelí a maximálne tri deti) stojí dvanásť eur a skupina minimálne 30 žiakov zaplatí po jednom eure. Výťažok z verejnej zbierky, ktorá bude okrem štartovného pozostávať aj z predaja rôznych predmetov a darcovských SMS, poputuje na konto Nadácie Tesco. Tá z týchto peňazí zakúpi pre Ústav experimentálnej onkológie SAV prístroj ELISpot, ktorý slúži na monitorovanie imunitnej odpovede.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať