Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vzdelávací seminár Industriálna farmácia

BRATISLAVA 3. mája (WBN/PR) – Spoločnosť sanofi-aventis a Zentiva pripravila v dňoch 27. – 29. apríla v poradí už šiesty ročník odborného seminára pod názvom „Industriálna farmácia“, ktorý je určený vybraným študentom tretieho ročníka Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a Farmaceutickej fakulty v Brne. Seminár sa už tradične ...

BRATISLAVA 3. mája (WBN/PR) – Spoločnosť sanofi-aventis a Zentiva pripravila v dňoch 27. – 29. apríla v poradí už šiesty ročník odborného seminára pod názvom „Industriálna farmácia“, ktorý je určený vybraným študentom tretieho ročníka Farmaceutickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave a Farmaceutickej fakulty v Brne.

Seminár sa už tradične konal v priestoroch výrobného závodu spoločnosti Zentiva v Hlohovci a tento rok sa ho zúčastnilo 30 študentov z Bratislavy a Brna. “Cieľom vzdelávacieho seminára je podať študentom základný prehľad o farmaceutickom priemysle, jeho vývoji, organizácii činnosti priemyselnej firmy a praktických aspektoch kľúčových činností, ako aj o obchodných aktivitách a medicínskej podpore firmy, predovšetkým z pohľadu uplatnenia študenta farmaceutickej fakulty“, uviedla Ing. Beáta Kujanová, komunikačná manažérka sanofi-aventis a Zentiva.

Seminár je súčasťou povinno-voliteľného predmetu „Správna výrobná prax v oblasti liečiv“ a študenti na záver získali certifikát o účasti a úspešnom absolvovaní ako aj kredity.

Obsahové zameranie seminára bolo rozdelené do troch častí, ktorých súčasťou bola aj exkurzia vo farmaceutickej výrobe a výskume.

V prvý deň sa študenti oboznámili so základnými informáciami o farmaceutickom priemysle, klinickom výskume, vývoji a bezpečnosti liekov. Manažérsky pohľad na priemyselnú farmáciu ako aj úlohu farmaceutických spoločností v systéme zdravotnej starostlivosti študentom priblížil Ing. Augustín Dubnička, PhD., riaditeľ výrobného závodu v Hlohovci. Na jeho prednášku nadviazala Ing. Beáta Kujanová, komunikačná manažérka spoločnosti a predstavila študentom Skupinu sanofi-aventis ako vedúcu farmaceutickú spoločnosť v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti. Bezpečnosť liekov ako aj tému farmakovigilancie vo svojich prednáškach študentom priblížila PharmDr. Katarína Podhorová z medicínskeho oddelenia sanofi-aventis. V závere prednášok mali študenti možnosť získať zaujímavé informácie o technológiách liekových foriem a technologických zariadeniach, ktoré im poskytla Alica Masaryková, Product Technology Supervisor. Jednoznačne najzaujímavejším bodom programu bola pre študentov exkurzia vo farmaceutickej výrobe v závere dňa.

Počas druhého dňa boli opäť pre študentov pripravené zaujímavé prednášky z oblasti farmaceutického inžinieringu, regulačných princípov, analytického vývoja a registrácie liečiv. Záver dňa patril opäť exkurzii, tentokrát vo výskume.

Náplňou posledného dňa bolo predstavenie úlohy marketingu vo farmaceutickej spoločnosti a princípov a organizácie kontroly kvality liekov .

Na záver odborného seminára prebehla neformálna diskusia, kde mali študenti príležitosť vyjadriť svoj názor, aký je ich celkový dojem zo seminára, či bola splnená obsahová náplň, čo konkrétne im to prinieslo, ktoré témy ich najviac zaujali, naopak ktoré im na seminári chýbali, aký bol ich dojem z exkurzií a či si vedia predstaviť svoju pracovnú budúcnosť spojenú so spoločnosťou sanofi-aventis a Zentiva. Väčšina opýtaných hodnotila odborný seminár kladne. Pozitívne hodnotili podklady, ich samotnú prípravu, organizačné zabezpečenie, náplň prednášok považovali za zaujímavú a seminár celkovo splnil ich očakávania. Študenti, ako každý rok , prejavili spontánny záujem o život vo výrobnom podniku. Manažéri, ktorí prezentovali svoje útvary boli milo prekvapení ich záujmom a odbornými otázkami. Úplnou bodkou seminára bol záverečný test zo všetkých prezentácií, ktorý tvorí aj súčasť zápočtovej skúšky predmetu Správna výrobná prax. O seminár je vždy veľký boj a môžu sa ho zúčastniť len tí najlepší študenti a práve z ich radov sa nám podarilo v minulosti zamestnať vynikajúce talenty.

O spoločnosti sanofi-aventis Sanofi-aventis, vedúca svetová farmaceutická spoločnosť skúma, vyvíja a prináša terapeutické riešenia pre lepší život každého z nás. Spoločnosť sanofi-aventis je kótovaná na burzách v Paríži (EURONEXT: SAN) a New Yorku (NYSE: SNY).

O spoločnosti Zentiva N.V. Zentiva, súčasť Skupiny sanofi-aventis, je popredný dodávateľ moderných, vysokokvalitných a dostupných liečiv v strednej a východnej Európe. Zentiva sídli v Prahe v Českej republike.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať