Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zoberte svoje zuby do kamiónu

BRATISLAVA 4. mája (WBN/PR) – Počas minulého leta jazdil po slovenských mestách špeciálne upravený kamión – mobilné Centrum ústnej hygieny pre seniorov v rámci osvetového projektu Corega Seniori. Služby, ktoré ponúkal, boli zamerané na seniorov a ľudí, ktorí nosia buď čiastočné, alebo úplné zubné náhrady. Po úspešnom prvom ročníku sa tento ...

BRATISLAVA 4. mája (WBN/PR) – Počas minulého leta jazdil po slovenských mestách špeciálne upravený kamión – mobilné Centrum ústnej hygieny pre seniorov v rámci osvetového projektu Corega Seniori. Služby, ktoré ponúkal, boli zamerané na seniorov a ľudí, ktorí nosia buď čiastočné, alebo úplné zubné náhrady. Po úspešnom prvom ročníku sa tento rok Centrum zmení – svoje služby rozšíri aj pre ľudí s problémom citlivých zubov a krvácania ďasien. Tento rok preto kamión vyrazí pod novým názvom – Poradenské centrum. Na výstavisku Incheba Expo Bratislava ho môžu záujemci navštíviť od piatka 6.mája do nedele 8.mája vždy od 9. do 17.hodiny.

Kamión Poradenského centra 2011 je rozdelený na tri časti. Hlavná miestnosť, tzv. edukačné centrum, je tak ako v minulom roku venovaná problematike zubných náhrad. Návštevníci sa tu vďaka bezplatným prednáškam a ukážkam hostesiek a dentálnej hygieničky dozvedia, ako sa správne starať nielen o zubné náhrady, ale aj o vlastný chrup. V dvoch oddelených ordináciách dentálnej hygieničky a stomatológa môžu svoje problémy zdarma konzultovať ľudia s citlivými zubami, respektíve krvácaním a zápalmi ďasien. Pre ľudí s citlivými zubmi je u hygieničky pripravený jednoduchý šesťdesiatsekundový test, zubný lekár poradí, ako sa starať o problémové ďasná. Týmito problémami u nás trpí tretina až polovica dospelej populácie. Napriek tomu, väčšina ľudí nevie, že s problémami ďasien, odhalenými krčkami či citlivosťou zubou je možné účinne bojovať. Odborníci Poradenského centra návštevníkom vysvetlia ako na to a pre všetkých majú pripravený malý darček.

Poradenské centrum 2011 nadväzuje na úspešné tri ročníky projektu Corega Seniori v Českej republike a prvý, organizovaný v roku 2010 na Slovensku. Prednášky stomatológa v domovoch pre seniorov, pojazdné Centrum ústnej hygieny pre seniorov po českých a slovenských mestách, veľtrhoch a kultúrnych akciách – to všetko seniori vysoko hodnotili v rámci edukačnej kampane zameranej na starostlivosť o zubné náhrady. Tisíce návštevníkov Centra navyše prispelo vyplnením dotazníku k uskutočneniu prieskumu starostlivosti o zuby a zubné náhrady v ČR aj SR. Tento rok sa prieskum okrem nositeľov zubných náhrad zameria aj na ľudí s problémami citlivých zubov a krvácania ďasien.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať