Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Pacienti so sklerózou multiplex vyrobili rekordne veľký kôš

BRATISLAVA 8. mája (WEBNOVINY) – Pacienti so sklerózou multiplex vytvorili v Chránenej dielni Scarabeus rekordne veľký kôš z novinového papiera. Plietli ho päť dní, pričom spotrebovali 3 000 papierových kotúčov, 30 kusov veľkých tužkových lepidiel, 3 balenia farby, 2 litre laku, ďalej kartón, drevotrieskovú dosku a 2 metre stužky.

BRATISLAVA 8. mája (WEBNOVINY) – Pacienti so sklerózou multiplex vytvorili v Chránenej dielni Scarabeus rekordne veľký kôš z novinového papiera. Plietli ho päť dní, pričom spotrebovali 3 000 papierových kotúčov, 30 kusov veľkých tužkových lepidiel, 3 balenia farby, 2 litre laku, ďalej kartón, drevotrieskovú dosku a 2 metre stužky. Kôš, ktorého rekordnú veľkosť uznali v sobotu 7. mája na 10. ročníku podujatia Krok so sclerosis multiplex – Deň nádeje, dostal názov Misa nádeje. Tento kôš sa stal symbolickým miestom, kam si pacienti s týmto ochorením mohli vložiť svoje priania a nádeje. Väčšina sa zhodla, že jedným z ich najväčších nádejí je príchod nového tabletkového spôsobu liečby, ktorý sa už začal využívať v USA, Nemecku, Švajčiarsku a niektorých krajinách Európskej únie. Pri tomto novom spôsobe by každodenné nutné pichanie si injekcie s liekom nahradila tabletka.

Podujatie Krok so sclerosis multiplex – Deň nádeje sa konalo na nábreží Dunaja pri River Parku. Zúčastnilo sa na ňom približne 500 ľudí. Na stretnutí sa účastníci mohli zabaviť, zatancovať si v rámci tanečného maratónu a vypočuť si príjemnú hudbu, napríklad aj v podaní Vaša Patejdla, ktorý nezabudol zaspievať pieseň Kamarátka nádej.

Agentúru SITA informovala Katarína Hojová zo Snowball Communications.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať