Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Fakultnej nemocnici v Nitre exekúcie nehrozia

Ilustračné foto SITA/Martin HavranNITRA 8. mája (WEBNOVINY) – Fakultná nemocnica v Nitre je ekonomicky stabilizovaná a nehrozia jej žiadne exekúcie. Skonštatoval to jej riaditeľ Kamil Koleják. Všetky faktúry nemocnica podľa jeho slov uhrádza v časovom limite jedného mesiaca. Dlh má jeden, koordinuje ho ministerstvo zdravotníctva. „Bola to koordinovaná ...

Ilustračné foto SITA/Martin HavranNITRA 8. mája (WEBNOVINY) – Fakultná nemocnica v Nitre je ekonomicky stabilizovaná a nehrozia jej žiadne exekúcie. Skonštatoval to jej riaditeľ Kamil Koleják. Všetky faktúry nemocnica podľa jeho slov uhrádza v časovom limite jedného mesiaca. Dlh má jeden, koordinuje ho ministerstvo zdravotníctva. „Bola to koordinovaná pôžička vo výške 4,64 milióna eur. Dva roky teraz splácame úroky a od konca tohto roka začneme splácať istinu vo výške 365 133 eur ročne,“ povedal pre médiá Koleják.

Fakultnej nemocnici sa darí aj v získavaní prostriedkov z európskych fondov. Z eurofondov a štátneho rozpočtu dostala 22,5 milióna eur na výstavbu liečebného pavilónu a kúpu nového lineárneho urýchľovača pre onkologických pacientov. Prístroj je už v prevádzke, pavilón dostavajú v októbri, pacientov tam presunú na prelome rokov 2011 a 2012. Do novej budovy sa presťahuje Interná klinika, Kardiologická klinika, Neurologická klinika, ambulancie a ústavy mikrobiológie, patológie a laboratórnej medicíny.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať