Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Partizánskej nemocnici má pomôcť strategický partner

Foto: Ilustračné foto: SITA/Richard NemecTRENČÍN 10. mája (WEBNOVINY) – O strategickom partnerovi Nemocnice s poliklinikou Partizánske by mala rozhodnúť verejná obchodná súťaž. Dnes to jednomyseľne odhlasovali mestskí poslanci na svojom mimoriadnom zastupiteľstve "Myslím, že týmto sa naštartoval proces ozdravenia nemocnice," uviedol pre agentúru ...

Foto: Ilustračné foto: SITA/Richard NemecTRENČÍN 10. mája (WEBNOVINY) – O strategickom partnerovi Nemocnice s poliklinikou Partizánske by mala rozhodnúť verejná obchodná súťaž. Dnes to jednomyseľne odhlasovali mestskí poslanci na svojom mimoriadnom zastupiteľstve "Myslím, že týmto sa naštartoval proces ozdravenia nemocnice," uviedol pre agentúru SITA primátor Partizánskeho Jozef Božik.

Dlhodobá zmluva o prenájme so strategickým partnerom by mala garantovať rozsah služieb a zamestnanosť, zároveň aj pomôcť zadlženej nemocnici. Mesto mu chce priestory prenajať na 20 rokov s možnou opciou na ďalších päť.

Strategický partner by mal okrem iného do augusta vyplatiť záväzok nemocnice voči mestu, ktorý je momentálne viac ako 430-tis. eur. Nemocnica taktiež dlží svojim dodávateľom viac než 763-tis. eur, jej celkový dlh je takmer 1,2 mil. eur.

Ten rastie každý mesiac, pretože poisťovne platia o 30 percent menej, ako sú oprávnené náklady. Nová objednávka od Všeobecnej zdravotnej poisťovne kráti rozpočet o ďalších 130-tisíc eur ročne a predpokladané je ďalšie zníženie od 1. júla tohto roka. Strategický partner by mal podľa Božika túto situáciu riešiť a navyše aj investovať do rozvoja nemocnice.

Mesto je vlastníkom nemocnice od roku 2003. Každý rok prispieva do jej rozpočtu priemerne 85 000 eurami. Tieto príspevky však nestačia na jej bezproblémové fungovanie. Partizánske taktiež zobralo na seba úver nemocnice, z ktorého je dnes vyčerpaných viac ako 400-tisíc eur. Na splácanie tohto úveru nemocnica nemá zdroje.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať