Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Otvorili zmodernizované pracovisko nukleárnej medicíny

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik a riaditeľ inštitútu Igor Marin (vpravo) počas otvorenia novej budovy Inštitútu nukleárnej a molekulárnej medicíny. Foto: SITA/Ivan FleischerPOPRAD 13. mája (WEBNOVINY) – Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik dnes otvoril zrekonštruované pracovisko oddelenia nukleárnej medicíny v Nemocnici Poprad, a.s. Popradská ...

Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik a riaditeľ inštitútu Igor Marin (vpravo) počas otvorenia novej budovy Inštitútu nukleárnej a molekulárnej medicíny. Foto: SITA/Ivan FleischerPOPRAD 13. mája (WEBNOVINY) – Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik dnes otvoril zrekonštruované pracovisko oddelenia nukleárnej medicíny v Nemocnici Poprad, a.s. Popradská nemocnica je podľa ministra návodom, čo s ostatnými nemocnicami, aby boli také, ako popradská nemocnica, „to znamená, aby sa každá štátna nemocnica transformovala na akciovú spoločnosť.“

Nemocnica v Poprade je podľa ministra príkladom toho, ako sa z nemocnice, ktorá tvorila dlhy, stane zariadenie, ktoré nielenže netvorí dlhy, ale má hospodárenie v zisku. Dnešné otvorenie zrekonštruovaného oddelenia nukleárnej medicíny je podľa ministra výsledkom ziskového hospodárenia nemocnice, keďže do obnovy oddelenia investovala vlastné peniaze.

Rekonštrukcia oddelenia nukleárnej medicíny v popradskej nemocnici sa uskutočnila v máji až novembri 2010. Išlo o zásadnú rekonštrukciu oddelenia od roku 1985, keď bolo toto oddelenie v Poprade otvorené. Riaditeľ nemocnice Jozef Tekáč uviedol, že vybavenie oddelenia bolo pred modernizáciou už v takom stave, že sa rozhodovalo, či sa toto oddelenie vôbec v nemocnici zachová.

Po rekonštrukcii a modernizácii sa v Poprade nachádza hybridná SPECT/CT gamakamera BrightView XCT, ktorá je prvá svojho druhu na Slovensku. Celková výška investície presiahla viac ako jeden milión eur. „Takýto prístroj na Slovensku, okrem Popradu, neexistuje,“ ocenil aktivity vedenia popradskej nemocnice minister zdravotníctva.

Nemocnica v Poprade si tento rok pripomenie 100. výročie otvorenia prvej nemocnice na území Popradu. 10. decembra 1911 bola v Spišskej Sobote, dnes súčasť Popradu, otvorená prvá nemocnica Tatra. V roku 1974 sa nemocnica presťahovala do súčasných priestorov. V roku 2002 bola popradská nemocnica preklasifikovaná na nemocnicu tretieho typu. Od roku 2006 je popradská nemocnica akciovou spoločnosťou, ktorej zakladateľom je štát.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.