Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Výnos zbierky na Deň narcisov takmer dosiahol milión eur

Foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 18. mája (WEBNOVINY) – V tohoročnej zbierke Deň narcisov ľudia darovali takmer milión eur. "Už po mesiaci od konania zbierky môže Liga proti rakovine oznámiť verejnosti, partnerom, spoluorganizátorom a dobrovoľníkom oficiálny výsledok 15. ročníka Dňa narcisov na Slovensku, ten predstavuje 965 270,43 ...

Foto: SITA/Nina BednárikováBRATISLAVA 18. mája (WEBNOVINY) – V tohoročnej zbierke Deň narcisov ľudia darovali takmer milión eur. "Už po mesiaci od konania zbierky môže Liga proti rakovine oznámiť verejnosti, partnerom, spoluorganizátorom a dobrovoľníkom oficiálny výsledok 15. ročníka Dňa narcisov na Slovensku, ten predstavuje 965 270,43 eura," informovala agentúru Martina Myjavcová z Ligy proti rakovine, ktorá zbierku organizuje. Je to najvyššia suma, ktorú sa podarilo počas 15-ročnej histórie Dňa narcisov na Slovensku vyzbierať.

Najviac, 923 741,90 eura, darovali ľudia do pokladničiek dobrovoľníkov. Priamo na účet Dňa narcisov zaslali 2 812,53 eura a zvyšných 38 716 eur je výnos z mobilnej SMS zbierky. Najštedrejší boli ľudia v Bratislavskom kraji, kde sa podarilo vyzbierať až 268 569,64 eura, z toho len v Bratislave ľudia prispeli sumou 225 853,08 eura.

Deň narcisov je jedinou verejno-prospešnou finančnou zbierkou Ligy proti rakovine, ktorá jej umožňuje získať finančné prostriedky na realizáciu projektov a programov pre onkologických pacientov, pôsobiť v oblasti prevencie i výskumu. Začal sa pred pätnástimi rokmi ako malá zbierka v štyroch mestách a postupne sa dostal do povedomia celej verejnosti. Do tohtoročného jubilejného Dňa narcisov sa zapojilo prostredníctvom 667 spoluorganizátorov 16 114 dobrovoľníkov Ligy proti rakovine označených špeciálnym identifikátorom, vďaka ktorým boli ľahko rozpoznateľní v uliciach miest i obcí Slovenska.

"Na sekretariát Ligy proti rakovine bolo zaslaných 63 žiadostí o podporu rôznych projektov súvisiacich s oblasťou jej pôsobenia – psychosociálnou podporou onkologických pacientov, projektmi smerujúcimi k rozvoju informovanosti, výchovy i prevencie, či zamerané na podporu klinických a výskumných projektov, prístrojové vybavenie, zlepšenie diagnostiky a liečby," uviedla Myjavcová. Žiadosti bude posudzovať Generálna rada Ligy proti rakovine na svojom zasadnutí 24. mája. "Liga proti rakovine ďakuje prispievateľom, partnerom, spoluorganizátorom, dobrovoľníkom, ... vám všetkým za prejavenú dôveru a podporu už 15. krát!," dodala Myjavcová.

Klik-Klinik

Máte zdravotný problém?

Konzultujte ho so skutočnými odborníkmi

1. internetová klinika Klik-Klinik

Chcem konzultovať