Kastrácia: Nech si Vaša mačka užije len jej výhody!

BRATISLAVA 2. mája (WBN/PR) – Nádej na zdravší a dlhší život… Kastrácia predstavuje fyziologické a behaviorálne zmeny. Už žiadne neželané ruje a vrhy, obmedzí sa reflex značkovania močom a riziko nehôd pri túlaní. Okrem toho je u kastrovaných mačiek nižšie riziko vzniku prenosných ochorení a chorôb postihujúcich reprodukčné orgány. Tieto ...

BRATISLAVA 2. mája (WBN/PR) – Nádej na zdravší a dlhší život…

Kastrácia predstavuje fyziologické a behaviorálne zmeny. Už žiadne neželané ruje a vrhy, obmedzí sa reflex značkovania močom a riziko nehôd pri túlaní. Okrem toho je u kastrovaných mačiek nižšie riziko vzniku prenosných ochorení a chorôb postihujúcich reprodukčné orgány. Tieto výhody udržiavajú mačku v dobrom zdraví a jej prie¬merný vek sa môže až zdvojnásobiť.

Priorita: udržať ideálnu hmotnosť!

Aj keď je kastrácia nepochybne prínosom, riziko nadváhy sa zväčšuje o 3,4. Dôvodom je pokles energetickej potreby a nárast apetítu dospelej mačky už 48 hodín po operácii . Špeciálne krmivo je nevyhnutné na pomoc pri obmedzení nárastu hmotnosti, starostlivosti o nový fyziologický stav, o kŕmne návyky a samozrejme aj o vek! Je dôležité držať sa odporúčanej dennej dávky, motivovať mačku k pohybu a pravidelne ju vážiť.

Pažravá, žobrajúca mačka? Existuje riešenie!

Kastrácia mení kŕmne návyky mačky a spontánne zje viac. Niektoré mačky sa obmedzujú, niektoré sú pažravé a môžu začať žobrať. Appetite Control poskytuje riešenie, je obohatený exkluzívnou kombináciou vlákniny, prirodzene znižuje pocit hladu v čase medzi kŕmením a pomáha udržiavať ideálnu hmotnosť mačky.

Dôležitá informácia

Buďte opatrní, priberanie na váhe môže zostať bez povšimnutia: 500g navyše u 3,5 kg mačky je rovnaké ako pribratie 10 kg u 70 kg človeka. To je až 15% ich hmotnosti!

Výživa určená pre každú kastrovanú mačku So 6 produktami výživy vrátane 4 inovácií podporuje spo¬ločnosť Royal Canin kastrované mačky s rôznymi kŕmny¬mi návykmi a pomáha udržiavať ideálnu hmotnosť počas celého života.

stuart999

odkedy je moja mačka vykastrovana, tak je v jedle velmi naročna a trvalo mi velmi dlho najst niečo, čo by jej chutilo. Už som z toho bol dost zufaly.Nakoniec sme kupili Brit pre kastrovane mačky a tie jej chutia. SOm zvedavy ako dlho jej to bude chutit

alenka_radska

tiež sme nechali vykastrovat mačku a od vtedy jej davame specialne granule pre kastrovane mačky od Britu a je spokojna

lianka22

tiež mame mačku a nechali sme ju vykastrovat. A odkedy je vykastrovana, tak je to pani mačka a nechce velmi jest, teda chce, ale je veeelmi vyberava. Zmenilo jej to chute. Hlavne teraz vobec nechce jest granule, ale iba konzervy a orzne kapsičky. Proste chceš štavnate jedlo