Chcete sa zbaviť celulitídy? Vsaďte na zdravý životný štýl

BRATISLAVA 16. júla (ZDRAVIE.sk cez WEBNOVINY) – Celulitída si vyžaduje nielen nákup kozmetiky ale najmä zmenu životného štýlu. Iba tak sa vám podarí zbaviť sa tohto nepríjemného kozmetického a zdravotného problému. Ako na to?

BRATISLAVA 16. júla (ZDRAVIE.sk cez WEBNOVINY) – Celulitída si vyžaduje nielen nákup kozmetiky ale najmä zmenu životného štýlu. Iba tak sa vám podarí zbaviť sa tohto nepríjemného kozmetického a zdravotného problému. Ako na to?

Ovocie a zelenina

Do jedálnička zaraďte čo najviac druhov ovocia a zeleniny svvysokým obsahom antioxidantov a vitamínov. Lekári odporúčajú najmä oranžové a žlté ovocie a zeleninu (mrkva, oranžové papriky, melóny, mangá, pomaranče,mandarínky, marhule). Obsahujú aj vitamín C, ktorý posilňuje pružnosť pokožky.

Červené ovocie a zelenina (paradajky, červené papriky, vodové melóny, papája, červená cibuľa, brusnice, jahody) zase obsahujú lykopén – veľmi silný antioxidant. Bohaté na antioxidanty je aj fialové a modré ovocie (čučoriedky, červená repa, modré hrozno, černice, slivky).

Pitný režim

Snažte sa pred každým jedlom vypiť pohár vody. Neprejete sa a zároveň dodržíte pitný režim. Pite minimálne dva litre vody denne. Pokožka bude dostatočne hydratovaná a vyhnete sa aj bolestiam hlavy a únave.

Stravovací režim

Rozhodne nevynechávajte raňajky, stačí aj jeden jogurt ak si dáte. Raňajky zrýchlia metabolizmus a tým budete rýchlejšie spaľovať kalórie. Vyprážanie vymeňte za pečenie, dusenie alebo prípravu potravín na pare -znížite tak denný príjem kalórií. Nedojedajte po deťoch, prestanete prijímať kalórie navyše.

Ak sa v práci nemáte kde poriadne a zdravo najesť, noste si sebou jedlo. Vyhnete sa nakupovaniu rôznych nezdravých pochúťok a ťažkým obedom. Ak jete v reštaurácii pred jedlom aj počas jedla vynechajte pečivo.

K jedlu si vždy sadnite a pomaly žujte, zjete menej. Nechoďte nakupovať hladná, vyhnete sa nákupu rôznych kalorických pochúťok. Odolajte aj ponukám rôznych letákov, nízka cena môže znamenať prírastok na váhe.

Pohyb

Bez dostatku pohybu ale žiadne zázraky nečakajte. Pomarančová pokožka začne ustupovať až pri pravidelnom cvičení. Nebaví vás fitness centrum? Skúste v sadiť na chôdzu a tanec. Prestaňte používať výťah a vždy keď môžete prejdite čo najväčšiu trasu pešo.

Alebo si môžete pustiť obľúbenú hudbu a chvíľu tancovať. Pomáhajú najmä baletné cviky napríklad široké podrepy, takzvané plié.

Postavte sa vzpriamene s nohami rozkročenými na šírku bokov, zatiahnite brucho a podsaďte panvu. Oboma nohami sa ešte o malý krok rozkročte a špičky chodidiel vytočte smerom von. Ruky dajte vbok alebo sa oprite o operadlo stoličky.

Pokrčením v kolenách sa pomaly znižujte do podrepu a opäť sa zdvíhajte do východzej pozície. Kolená sa pohybujú v smere špičiek. Nezabudnite držať správny postoj, ramená uvoľnené a lopatky vedľa seba. Panvu a chrbát držte v rovnakej osi, brucho zatiahnuté. Opakujte dvadsaťkrát.