Mamičky, pozor na aromatické mlieko pri dojčení!

Mnoho matiek si vyberá dojčenie ako jeden z najlepších spôsobov, ako udržať deti zdravé. Avšak, niektoré z výrobkov, ktoré pravidelne používajú na kožu, ako sú parfumované krémy alebo voňavky, majú negatívny vplyv na dieťa.

Mnoho matiek si vyberá dojčenie ako jeden z najlepších spôsobov, ako udržať deti zdravé. Avšak, niektoré z výrobkov, ktoré pravidelne používajú na kožu, ako sú parfumované krémy alebo voňavky, majú negatívny vplyv na dieťa.

Vzhľadom k tomu, že dieťa je v takom blízkomi kontakte s pokožkou matky, by sa jej ošetrovanie kože malo obmedziť iba na neparfumované pleťové vody, ktoré nedráždia citlivý detský systém.

Alergia a ekzémy

Pokožka novorodenca je obzvlášť citlivá. Preto nie je nijaká náhoda, že sa im často objavujú alergické vyrážky alebo ekzémy. Mierne alergické reakcie - začervenanie, malé červené hrbolčeky alebo svrbenie - sú pomerne časté u detí. Vyrážka môže byť vyvolaná alebo zhoršená expozíciu voňavej pleťové vody. Vzhľadom k tomu, že je ťažké odstrániť všetky stopy krému z matkinho tela, ktorý použila pred dojčením, dieťa tým vystavuje chemikáliám, pretože si môže vypýtať jesť kedykoľvek počas dňa.

Nezáujem o dojčenie

Parfumované vody a mydlá na vašich prsiach a hrudi môžu tiež podnietiť nezáujem dieťaťa nakŕmiť sa z vašich prsníkov. Inak mu totiž voniate, a to je problém. Deti poznajú „zápach“ svojej mamičky. Použitie rôznych vôní ich len odradí a spôsobí štrajk.

Nežiaduce účinky na matku

Aromatické mlieko môže tiež spôsobiť zápaly u matky. Voňavé vody a parfumy môžu spôsobiť červené, suché miesta a svrbenie kože, ktoré vo výsledku môže znamenať bolestivé dojčenie. Vaše telo prechádza mnohými hormonálnymi zmenami počas tehotenstva a dojčenie zhoršujú choroby kože.

Bezpečná kozmetika

Napriek varovaniu pred voňavými krémami, nemusíte sa vzdať telového mlieka úplne počas dojčenia. Najlepším riešením je vybrať si hypoalergénny krém bezpečný pre dieťa. Taký krém je bezpečný aj pre vás. Hypoalergénne vody sú špeciálne určené pre citlivú pokožku, obsahujú látky s nízkym potenciálom pre alergické reakcie, a sú zvyčajne bez syntetických farbív a vonných látok.

Textová Inzercia

Kniha Uzemneni
VIDEJKO ako sa ZBAVIŤ VÍROV a BAKTÉRIÍ

MUDr. Andrea Steinerová - frekvenčná terapia - Liečba budúcnosti

Kniha Uzemneni
NAJLEPŠIE VIDEJKO AKO SI ZLEPŠIT ZDRAVIE

UZEMNENIE - zdraviu prospešný objav všetkých dôb. NAČERPEJTE ENERIGIU A SILU ZEME.