Smutné štatistiky: Čerstvé matky u nás zlyhávajú pri dojčení

Tohoročný Európsky týždeň dojčenia odštartuje na Slovensku 2. októbra konferenciou v Nemocnici ak. L. Dérera v Bratislave. Na seminári sa bude hovoriť o zásadách a najaktuálnejších poznatkoch v oblasti podpory dojčenia v nemocniciach i doma.

Tohoročný Európsky týždeň dojčenia odštartuje na Slovensku 2. októbra konferenciou v Nemocnici ak. L. Dérera v Bratislave. Na seminári sa bude hovoriť o zásadách a najaktuálnejších poznatkoch v oblasti podpory dojčenia v nemocniciach i doma.

Podujatie je určené nielen pre zdravotníkov, ale aj matky a širokú verejnosť. Seminár je súčasť národnej iniciatívy UNICEF Slovensko Nemocnice priateľské k deťom. Informovala o tom Katarína Blahová z UNICEF Slovakia.

Materské mlieko

Predstavuje základ, ktorý dieťa po narodení potrebuje. Dojčenie je kľúčový faktor adaptácie novorodencov nielen z hľadiska výživy, ale aj podpory vývoja vzťahovej väzby medzi matkou a dieťaťom po pôrode.

Súvisiace odkazy:

S cieľom zdôrazňovať aktuálny význam dojčenia pre celú svetovú komunitu vyhlasuje Svetová aliancia na podporu dojčenia (World Alliance for Breastfeeding Action) od roku 1992 každý rok prvý augustový týždeň za Svetový týždeň dojčenia a prvý októbrový týždeň za Európsky týždeň dojčenia.

Podpora dojčenia

Zámerom týždňa je tiež sústrediť pozornosť svetovej verejnosti na hlbšie poznanie významu niektorej z mnohých predností dojčenia ako aj zvyšovanie úsilia o jeho uplatnenie.

Téma tohoročného Európskeho týždňa dojčenia je “Podpora dojčenia. Bližšie k matkám.” Vychádza zo skúseností, že aj keď matky začnú po pôrode úspešne dojčiť, často bez podpory v domácom prostredí zlyhávajú a dieťatko priskoro úplne odstavia.

stastnablcha

ja viem ze dojcenie je skvele.. sama som dojcila vyse 2 rokov. ale nie vzdy ide.. jedno z troch deti som dojcila fakt dlho, prve ani tyzden a posledne asi 4 mesiace. proste niekedy nejde. a ako pozeram na tie moje ratolesti, ani jedno nieje chvlabohu alergik, beky je este na amilku (UM) a je uplne zdrave spokojne tučnučke dieťatko. tak ako tie predtym. ja si fakt nemyslim ze ked niekto moze dojcit tak sa na to vyflakne. akurat je potom tlak na zeny ktore mlieko nemaju :(

ewelynn

Presne tak ja som tiež nemohla kojiť a pozerať sa na vaše hladné bábo tiež nie je Ok.Sále som bola tlačená do kojenia ale žiaľ sami uznali že to nejde.Museli sme prejsť na fľašku.Ale naštastie sme natrafili na NUK pre novorodencov a zatiaľ je šetko v pohode a malá napapaná. Nie som z toho nadšená ale bohužiaľ

jertka

Tiež mám podobnú skúsenosť, malá najlepšie prijala flašku NUK nature sense :) už na prvý pohľad je vidiet, že je inak (lepšie, prirodzenejšie) tvarovaná