Recenzia: Bioderma Photoderm Bronz olej SPF 30

Recenzia
Leto je už v plnom prúde a k nemu neodmysliteľne patrí aj predstava dokonale opáleného tela. Kto by nechcel mať v lete krásne tónovanú pokožku? Dokonalý bronz však nie je až také jednoduché nadobudnúť bezpečnou a zdravou cestou.

Leto je už v plnom prúde a k nemu neodmysliteľne patrí aj predstava dokonale opáleného tela. Kto by nechcel mať v lete krásne tónovanú pokožku? Dokonalý bronz však nie je až také jednoduché nadobudnúť bezpečnou a zdravou cestou.

Je dôležité sa zaujímať nielen o krásnu pokožku, ale aj o to, ako predchádzať možným rizikám po nadmernom opaľovaní. Pokožka je najväčší orgán ľudského tela, a tak je nevyhnutné sa o ňu aj správne starať a predchádzať prejavom jej starnutia následkom nadmerného slnenia. Spoločnosť Bioderma priniesla na trh produkty, ktoré by mali negatívnym vplyvom slnka na pokožku predchádzať.

Čo hovorí o produkte výrobca

Bioderma Photoderm Bronz olej SPF 30 je suchý olej, ktorý, podľa výrobcu, inovatívne kombinuje silnú ochranu proti nebezpečnému slnku, a zároveň účinne podporuje tvorbu vlastného pigmentu a dlhotrvajúci bronzový efekt kože. Vďaka vysokej UVA – UVB ochrane a patentu Bunkovej Bioochrany®, ktorý výrobca deklaruje, má produkt predchádzať solárnym spáleninám, a tiež predčasnému starnutiu pokožky.

Photoderm Bronz olej SPF 30 má tiež stimulovať, zintenzívňovať a predlžovať prirodzené opálenie. V popise produktu sa tiež píše, že jeho špecifické zloženie v podobe suchého oleja má zabezpečovať priehľadnú textúru a nezanechávať mastný film na pokožke. Pre svoje hypoalergénne zloženie má mať výbornú toleranciu so všetkými typmi pokožky. Photoderm Bronz olej SPF 30 je úplne bez alkoholu a je jemne parfumovaný.

Aplikácia

Produkt sa má nanášať v rovnomernej vrstve na celé telo, tvár a vlasy ešte predtým, ako sa vystavíme slnku. Sprej sa musí rovnomerne vstrebať, čo nám má zabezpečiť maximálny účinok. Výrobca tiež upozorňuje na dôležitosť opakovať jeho aplikáciu preventívne po športe, zotretí alebo po pobyte vo vode, napriek tomu, že je vodeodolný.

Naša skúsenosť

Produkt Photoderm Bronz olej SPF 30 od Biodermy som testovala na slovenskom aj na africkom slnku. Mala som k dispozícii 200 ml balenie, ktoré naozaj dlho vydrží a je praktické do tašky.

Na prvý pohľad má sprej v priesvitnom obale veľmi príjemné zloženie. Je bezfarebný, po nanesení na pokožku sa rýchlo vstrebáva a pokožka je po ňom príjemne hebká a pružná. Mám veľmi citlivú pokožku a som náchylná na rôzne alergické reakcie a pri tomto produkte som žiadne nezaznamenala. Nemala som žiadne alergické fliačky následkom vystavenia sa slnku, ktoré obvykle mávam.

Napriek tomu, že je jemne parfumovaný, neobsahuje alkohol ani nedráždi pokožku. Naozaj vonia príjemne a sviežo. Je vodeodolný, preto ho netreba aplikovať príliš často. Mám navyše suchú a citlivú pokožku, no tento sprej ju vôbec nevysúša ako ostatné prípravky na opaľovanie. Pokožku som mala dokonale chránenú proti spáleniu aj na veľmi silnom slnku.

Vďaka tomu, že tento produkt neobsahuje alkohol vôbec neštípe, ani v prípade nanášania na oholenú kožu. Pri konkurenčných opaľovacích olejoch som mala pocit mastnej fólie na koži. V prípade suchého oleja Bioderma Photoderm Bronz som tento pocit nemala vôbec. Dokonca nezanechával mastnú stopu ani na oblečení a plavkách. Jeho aplikácia je vďaka praktickému rozprašovaču úplne jednoduchá a pohodlná. Dôležité je dávať pozor na to, aby sme nanášali rovnomernú vrstvu na celé telo ešte pred opaľovaním.

Výsledok je naozaj veľmi dobrý. Žiadne spálenie, iba do hneda opálená pokožka s dlhotrvajúcim prirodzeným efektom. Som maximálne spokojná. Keď ho miniem, určite si ho kúpim znovu!