Recenzia: Bioderma Photoderm SOS

Recenzia
Predstava leta, vody a slnka v nás mnohých evokuje túžbu po bronzovo opálenom tele. Ako však nadobudnúť dokonalé opálenie bezpečnou a zdravou cestou?

Predstava leta, vody a slnka v nás mnohých evokuje túžbu po bronzovo opálenom tele. Ako však nadobudnúť dokonalé opálenie bezpečnou a zdravou cestou? V prvom rade treba uvažovať nad preventívnymi opatreniami. Všetci ich dobre poznáme. Vyhýbať sa nadmernému slneniu, chrániť sa pred slnkom medzi jedenástou a pätnástou hodinou, používať kvalitné ochranné prostriedky, chrániť sa pred úpalom a pod.

Čo však v tom prípade, ak už sme sa spálili a je neskoro uvažovať nad preventívnymi opatreniami a následkami silného slnka? Vtedy potrebujeme rýchlu a hlavne účinnú pomoc.

Spoločnosť Bioderma priniesla na trh produkt, ktorý má takúto pomoc zabezpečiť, rýchlo a efektívne uľaviť od spálenej a podráždenej pokožky.

Čo hovorí o produkte výrobca

Bioderma Photoderm SOS je penový sprej, ktorý má pôsobiť pri SOS stavoch. Uvádza sa, že ide o intenzívny upokojujúci sprej určený vyslovene na citlivú pokožku. Má príjemne chladiť a okamžite upokojiť pokožku podráždenú slnečným žiarením. Produkt je tiež označený patentom Bunkovej Bioochrany®, ktorý má zaistiť optimálnu ochranu kožných buniek proti ich poškodeniu a zabrániť predčasnému starnutiu pokožky následkom spálenia. Okrem toho, že Photoderm SOS má pokožku intenzívne upokojiť, má tiež obnoviť jej hydratáciu a predĺžiť opálený vzhľad.

Aplikácia

Bioderma Photoderm SOS penový sprej sa má pred použitím pretrepať. Následne sa nanáša v rovnomernej vrstve na celé telo, ale hlavne na postihnuté oblasti. Výrobca odporúča aplikovať ho v tenkej vrstve zo vzdialenosti 20 cm na čistú a suchú pokožku, pre zintenzívnenie účinkov. Vďaka tomu má produkt pôsobiť okamžite, netreba ho vraj rozotierať, stačí ho iba nechať zaschnúť. Výrobca tiež tvrdí, že by nemal zanechávať stopy na oblečení.

Naša skúsenosť

Bioderma Photoderm SOS som testovala na dovolenke pri mori. Mala som k dispozícii 125 ml balenie. Keďže je produkt určený len na občasné použitie (a ja sa snažím poctivo vyhýbať sa spáleniu), myslím, že by mal vcelku dlho vydržať.

Na prvý pohľad má fľaštička dobrý tvar, ľahko sa drží a dobre sa s ňou manipuluje. Po nasprejovaní prípravok vytvára bielu penu, ktorá je po zaschnutí priesvitná.

Myslím, že ľudia s citlivou pokožkou prípravok ocenia. Ja sama som alergická na zložku Panthenol, ktorú obsahujú skoro všetky konkurenčné produkty po spálení. Bioderma Photoderm SOS má unikátne zloženie bez Panthenolu, preto nespôsobuje žiadne alergické reakcie a pre mňa osobne je výhra mať takýto produkt v kozmetickom balíčku na dovolenku.

Napriek tomu, že sa o pokožku pri opaľovaní vždy starám, občas sa mi stane, že zostane viac začervenaná, v niektorých partiách až spálená. Photoderm SOS som tak mohla použiť niekoľkokrát v priebehu dovolenky, najmä na nos, plecia a chodidlá. Produkt veľmi rýchlo vsiakol a nemala som v teple pocit mokrého penového filmu na koži, ktorý tak nemám rada. Nedráždil mi pokožku a mal príjemnú sviežu vôňu. Nebolo ho potrebné aplikovať veľmi často, pretože mal dlhotrvajúce účinky a naozaj pokožku upokojil. Napriek tomu, že bola začervenaná a jemne spálená, Photoderm SOS sprej ju hydratoval a zanechal pružnú a hebkú.

Výsledok je naozaj skvelý. Spálená pokožka bola už na druhý deň zdravšia a vôbec tak neštípala a nepálila. Photoderm SOS zabezpečil koži ochranu a udržal mi opálenie napriek spáleniu. Jednoznačne ho budem mať po ruke na každej dovolenke!