Okamžité zahustenie riedkych vlasov? Vyskúšali sme Nanogen!

Takmer každý človek túži po zdravých a hustých vlasoch. Avšak ich postupné vypadávanie a rednutie sa stáva každodennou realitou nielen mužov, ale i žien. Padanie vlasov sa podpisuje hlavne na psychickej pohode človeka a v neposlednom rade na jeho sebavedomí.

No čo ak existuje prípravok, ktorý začínajúce nedostatky dokáže nenápadne a dôveryhodne zamaskovať? Naši testeri za vás odskúšali nový produkt Nanogen – revolučný zahusťovač vlasov.

O produkte

Firma Nanogen prišla s novou technológiou na „okamžité zahustenie riedkych vlasov“. Je založená na mikroskopických vláknach z prírodného keratínu, ktorý je doslova stavebným materiálom ľudského vlasu. Technológia funguje na pricípe priľnutia keratínových vlákien k jednotlivým vlasom, pričom využíva ich prirodzenú elektorstatiku. Vlákna sa k vlasu prichytia spôsobom, ktorý pripomína vetvičku s ihličím, čo by malo zaistiť „zhrubnutie“ vlasu, a teda opticky okamžité zahustenie riedkych vlasov. Produkt je dostupný hneď v niekoľkých prirodzených odtieňoch, ktoré sa pri kontakte s vodou správajú stabilne a nepúšťajú farbu. V prípade, že vám daný odtieň nesadne, firma by vám ho mala bezplatne vymeniť za iný.

PRED: PO:

Naša skúsenosť

Vzhľad a doručenie

Produkt Nanogen má decentný a moderný vzhľad. Dizajn je diskrétny a na prvý pohľad by sa dal zameniť s deodorantom či antiperspirantom. Je v tmavomodrom prevedení a do jeho vonkajšieho obalu je zakomponovaný strieborný elektrostatický prúžok, ktorý „optimalizuje elektrostatický náboj keratínových vlákien“. Na bočnej strane produktu je priesvitný pás, vďaka ktorému máte prehľad, koľko produktu vám ešte zostáva. Predáva sa v dvoch prevedeniach. V 15 gramovom (1 mesiac) a v 30 gramovom (2 mesiace). Menšie balenie je ideálne ako štartér v prípade, že sa Nanogen rozhodnete vyskúšať, väčšie balenie vychádza ekonomicky výhodnejšie. Produkt by vám mal po objednaní prísť do 5 pracovných dní, v diskrétnom obale bez popiskov.

Aplikácia

Nanogen testovali dvaja ľudia – muž a žena. Podľa ich slov sa im s produktom pracovalo ľahko, aplikácia pripomínala solenie (viď video). V nanášaní produktu získali naši skúšajúci po pár použitiach zručnosť a samotný proces im zabral len niekoľko sekúnd (samozrejme, záleží od veľkosti plochy, na ktorú produkt použijete). Na záver vlákna jemne upravili prstami a naniesli na vlasy finálny, fixačný sprej, určený na ochranu účesu pred vodou a vetrom.

Pokiaľ sa rozhodnete Nanogen vyskúšať, fixátor v podobe spreja je podľa našich testerov vhodný, no dá sa čiastočne nahradiť aj lakom na vlasy, ktorý však nie je vodeodolný.

Produkt na vlasoch skúšajúcich vydržal nepoškodený až do umytia. Prečkal dokonca aj noc, pričom na druhý deň potreboval účes len jemnú úpravu. Počas dňa nezanechal Nanogen na oblečení žiadne viditeľné stopy a ak sa počas nanášania dostal na šaty, dal sa jednoducho odstrániť oprášením. Skúšajúci nám potvrdili, že nanesený produkt je diskrétny a okolie si na ich účese nevšimlo nič zvláštne (teda pokiaľ priamo nevedeli o ich vlasových nedokonalostiach).

Testujúci odporúčajú, aby sa s vlasmi po finálnej úprave viac nemanipulovalo, pretože produkt sa pri častom chytaní začal jemne trúsiť. Taktiež upozorňujú, že je potrebné Nanogen vlákna naniesť v primeranom množstve, aby sa nevytvoril neželaný, neprirodzený efekt a po konečnom zafixovaní vlasov sprejom sa účesu dotýkať len minimálne. Produkt u našich skúšajúcich nevyvolal žiadne alergické reakcie, svrbenie, ani začervenanie. Odstránili ho jednoduchým umytím šampónom.

Verdikt

Výsledný vzhľad po nanesení Nanogen vlákien presvedčil nielen skúšajúcich, ale i nás. Je to ideálne riešenie pre ľudí, ktorí majú menšie plešivejúce miesta na hlave a chcú zakryť nedostatky spôsobené vypadávaním vlasov. Výrobok je určený na každodenné používanie a nijako nepoškodzuje vlasy a neobmedzuje ich rast. Taktiež je dobrým prechodným riešením pre ľudí, ktorí uprednostňujú okamžité zahustenie riedkych vlasov alebo chcú zdokonaliť vzhľad vlasov po transplantácii. Nanesený Nanogen pôsobí prirodzene a určite príjemnejšie ako tupé či parochňa, aj vďaka širokej škále odtieňov. Naši skúšajúci by si daný produkt kúpili určite znova, pretože 25€ sa im zdá ako dobrá investícia. Produkt určite odporúčame. Posúďte sami!

PRED: PO:
PRED: PO:

zdravie odporúča

0101Hugo

Objednal som si to z www.nanogen.sk a bol som milo prekvapený. Ochotne mi poradili s výberom farebného odtieňa a balík prišiel v poriadku až ku mne domov. Používať Nanogen je naozaj veľmi jednoduché a aj keď som si myslel, že to nebude držať, tie vlákna ostali na hlave po celý deň aj keď som mal kapucňu. Naozaj skvelý výrobok.

martin78522555

Vyskusal som viacero produktov na zahustenie vlasov a nanogen mi vyhovuje najviac. Vyhodu vidim aj v sirokom vybere odtienov, aby bol efekt co najviac prirodzeny.