Nutribullet - namixujte si svoje zdravie!

Nutribullet je extra silný smoothie mixér s výkonom 20 000 - 23 000 ot./min. Podľa výrobcu ide o „výnimočne pohodlný a skladný prístroj s bohatým príslušenstvom“. Môžete v ňom pripravovať všeličo od klasických smoothies, cez rôzne nátierky, omáčky, cestá, plnky na pečenie a pod.

Nutribullet je extra silný smoothie mixér s výkonom 20 000 - 23 000 ot./min. Podľa výrobcu ide o „výnimočne pohodlný a skladný prístroj s bohatým príslušenstvom“. Môžete v ňom pripravovať všeličo od klasických smoothies, cez rôzne nátierky, omáčky, cestá, plnky na pečenie a pod.

Pre Redakciu ZDRAVIE.sk otestovala prístroj 26-ročná Ľubka, ktorá rada varí a zdravo sa stravuje a my sme boli, samozrejme, pritom.

Aby prístroj dostal naozaj „zabrať“ a mohli sme ho adekvátne ohodnotiť, Ľubka vyskúšala nasledovných 6 receptov:

1. Smoothies - viacero druhov
Ingrediencie: voda, avokádo, zmes mrazeného ovocia (čučoriedky, ríbezle, maliny, moruše), kiwi / banány, špenátové lístky.


2. Avokádová nátierka

3. Raňajkové mliečne smoothie
Ingrediencie: jablká, mrkva, jogurt, ovsené vločky, mlieko.

4. Palacinkové cesto

5. Orechová plnka
Ingrediencie: vlašské orechy, trocha vody, cukor.

6. Mandľové mlieko
Postup: neošúpané mandle sa nechali namočiť cez noc vo vode. Na druhý deň sa mandle rozmixovali spolu s vodou na mliečnu zmes. Zmes sa následne precedila cez handričku a čisté mandľové mlieko bolo na svete.

Ako prístroj ohodnotila Ľubka? Prinášame vám jej skúsenosť.

Manipulácia a ovládanie

Mixér Nutribullet sa veľmi ľahko obsluhuje, ovládanie pochopí každý aj bez návodu. Nemá zbytočné ovládacie prvky. Pre kratšie mixovanie stačí nádobu mixéra zatlačiť smerom dole, každým zatlačením sa spustí rotačná čepeľ, každým uvoľnením sa zastavuje. Pri dlhšom mixování, stačí zatlačiť a jemne pootočiť nádobu, mixovanie sa spustí a trvá až kým nádobu neotočíme naspäť.

V balení sú dva druhy nástavcov: jeden na krájanie a druhý na mletie. Okrem toho sú v ňom aj dve nádoby, do ktorých si môžete vyrobenú zmes (nápoj, cesto,..) rovno naliať a nemusíte tak vyťahovať ďalšie misky či poháre.

Čistenie

Keďže čistenie kuchynských prístrojov býva často problematické, celú redakciu zaujímalo, ako to pôjde pri tomto prístroji. Prístroj som čistila len ručne. Išlo to veľmi dobre a rýchlo, výhodou je, že stačí vyčistiť nádobu na mixovanie a nástavec s nožmi, ktorý je súčasťou uzáveru. Vďaka tomu, že tento nástavec je odnímateľný, sa obe časti čistia veľmi dobre.

Zmes nepriliehala ku stenám nádoby a tak sa nádoba dala veľmi ľahko vyčistiť. Keďže je nádoba celkom široká, nebol problém vyčistiť ani jej dno.

Spracovanie potravín podľa druhu a konzistencie

V rámci testovania prístroja som skúšala spracovať rôzne konzistencie surovín: surové, mrazené, tekuté, mazľavé, nerovnomerne nakrájané i sypké. Pripravila som rôzne typy nápojov, z mäkkých (banány, maliny) aj tvrdších (mrkva, jablko) druhov ovocia a zeleniny, cesto na palacinky, avokádovú nátierku, orechovú plnku. Všetky zo spomínaných surovín sa rozmixovali hladko. Iba pri mixovaní jednej suroviny - avokádovej nátierky som nádobu musela vypnúť a potriasť ňou, aby zmes padla na dno a poriadne sa rozmixovala, lebo bola priveľmi mazľavá. Potom sa však vymixovala bez problémov do hladka. Najrýchlejšie sa mixovali určite smoothies, najmä kvôli tomu, že do nich išlo najväčšie množstvo vody.

Porovnanie s inými prístrojmi podobného použitia

Nutribullet je výnimočný svojim výkonom, s ktorým dokáže tuhé suroviny rozmixovať na hladkú kašu. Pri predchádzajúcich ponorných mixéroch a smoothie makeroch, ktoré som mala možnosť vyskúšať, som často musela nádobku na mixovanie aj viackrát otvoriť, aby som suroviny dodatočne premiešala, pretože sa buď prilepili na stenu alebo sa zasekli celé kusy v spodnej časti nádoby. Pri Nutribullete som ani pri jednom zo zdokumentovaných pokrmov nemusela nič také robiť.

Výhodou tohto prístroja sú tiež vymeniteľné nástavce na sekanie a mletie. Ovocie išlo lepšie rozmixovať nástavcom na sekanie, naproti tomu na výrobu orechovej plnky boli efektívnejšie mlecie nože. Ďalšou výhodou sú aj nádoby, do ktorých sa dá pokrm hneď naliať, to som ocenila hlavne pri výrobe smoothies.

V neposlednom rade oceňujem skladnosť prístroja, čím sa značne šetrí miesto v kuchyni.

Odporúčanie

Nutribullet odporúčam ľuďom, ktorým záleží na kvalitne spracovaných pokrmov, ale nemajú dostatočné časové možnosti na prípravu jedál a nápojov. Mixér patrí do strednej až vyššej strednej triedy čo sa týka ceny (119,90 €), ale pre jeho kvality, ktoré som mala možnosť otestovať, sa mne osobne zdá cena prijateľná a určite by som uvažovala nad jeho kúpou.

Mixér splnil moje očakávania, vlastne čo sa týka rýchlosti mixovania, tak ich aj predčil, smoothies bolo vymixované do 7 sekúnd.

Ako malý bonus ma veľmi potešila knižka, ktorú dostane zákazník k mixéru. Obsahuje zaujímavé informácie o potravinách a veľké množstvo receptov, ktorými sa dá inšpirovať.

netrep

kazdy normalny fundovany clovek, alebo len clovek co presiel 7. rocnikom zakladnej skoly vie, ze pri 10 000 otackach za minutu sa produkuje enormne mnozstvo tepla a teplo co robi na nutricne hodnoty? zabija ich, resp eliminuje. takze o com je honenie si ega nad otackami ?

Ty NETREP

To uz len co je za komentar s tym teplom???
Zabija ziviny teplom??? A to co budem pol hodiny mixovat a mixer mi urobi 100 stupnovu teplotu? Milujem takychto inzinierov,co pisu nezmysli hlava - nehlava.
Nutri Bullet mam doma, dostal som to ako darcek. Je to super, ziadne extremne teplo som si teda nevsimol. Inac btw ked tam nahadzete osupane zemiaky, tak mate hotovo na cesto na halusky.. Dost bolo skrabania zemiakov rucne! :D
Ehm halusky a zdrava strava.. no sem tam sa moze, nie? :)