Vlani pribudlo na Slovensku takmer 90.000 kardiakov

Ilustračné foto. Foto: TASR/František IvánBratislava 11. decembra (TASR) – Kardiológom na Slovensku pribudlo v minulom roku takmer 90.000 pacientov do pravidelnej starostlivosti. Najpočetnejšou skupinou boli osoby vo veku 45 až 64 rokov, druhou boli deti a dorast do 24 rokov. Štatistiky Národného centra zdravotníckych informácií ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/František IvánBratislava 11. decembra (TASR) – Kardiológom na Slovensku pribudlo v minulom roku takmer 90.000 pacientov do pravidelnej starostlivosti. Najpočetnejšou skupinou boli osoby vo veku 45 až 64 rokov, druhou boli deti a dorast do 24 rokov.

Štatistiky Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) ďalej ukazujú, že u starších ľudí dominovali hypertenzné choroby, u detí a dorastu to najviac boli poruchy srdcového rytmu a tiež hypertenzné choroby.

Kardiológov navštívilo minulý rok viac ako milión pacientov, najviac navštevovanými boli ambulancie Košického a Bratislavského kraja. “V čom sa odráža i fakt, že v týchto krajoch sú vysokošpecializované zdravotnícke zariadenia so zameraním na kardiológiu s nadregionálnym významom,” píše NCZI.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR