V Bratislave vyhlásili výsledky súťaže Zdravá firma roka

Foto: TASR/Tomáš DobošBratislava 5. februára (TASR) – Víťazom piateho ročníka súťaže Zdravá firma roka 2014, ktorú vyhlasuje Union zdravotná poisťovňa, sa stal v kategórii výrobných firiem závod Partizánske Building Components-SK a v kategórii nevýrobných firiem spoločnosť Lenovo Slovakia. Najlepšími nováčikmi ...

Foto: TASR/Tomáš DobošBratislava 5. februára (TASR) – Víťazom piateho ročníka súťaže Zdravá firma roka 2014, ktorú vyhlasuje Union zdravotná poisťovňa, sa stal v kategórii výrobných firiem závod Partizánske Building Components-SK a v kategórii nevýrobných firiem spoločnosť Lenovo Slovakia. Najlepšími nováčikmi v súťaži sú spoločnosti DuPont Slovakia a IKEA Industry Slovakia, odštepný závod Jasná. Víťazov dnes večer slávnostne vyhlásili v Bratislave.

Cieľom Iniciatívy za zdravšie Slovensko je predĺžiť priemernú dĺžku života na Slovensku do roku 2020 o päť rokov pomocou celej škály aktivít v oblasti kvality života a zdravého životného štýlu. Jednou je súťaž Zdravá firma roka, ktorá motivuje firmy k podpore zdravého životného štýlu svojich zamestnancov. “S potešením môžem skonštatovať, že firmy na Slovensku urobili počas piatich rokov našej súťaže výrazný posun v motivácii zamestnancov k zdravému životnému štýlu a prevencii,“ hovorí Pavol Chovan z Union ZP.

Spoločnosť Partizánske Building Components-SK pred rokom vyhrala kategóriu Najlepší nováčik a získala celkové tretie miesto a v aktuálnom ročníku jej už patrí čelná pozícia medzi všetkými prihlásenými výrobnými firmami. Spoločnosť Lenovo obhájila prvé miesto z ročníka 2013 v kategórii nevýrobných firiem.

Aktivity firiem hodnotila odborná komisia zložená zo zástupcov partnerov projektu Iniciatíva za zdravšie Slovensko – odborníkov z Ministerstva zdravotníctva SR, riaditeľstva WHO na Slovensku, Úradu verejného zdravotníctva, poisťovní Union a personálnych agentúr v piatich kategóriách – Prevencia, Šport, Ergonómia pracovného prostredia, Výživa a Extra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR