Klik-klinik pomáha: Vynechanie antikoncepčnej tabletky

Projekt 1. internetovej kliniky www.klik-klinik.sk pomohol už mnohým ľuďom. Prinášame vám konkrétny príklad toho, čo urobila Karolína, keď zabudla užiť antikoncepčnú tabletku a nebola si istá, či môže mať ďalej nechránený pohlavný styk.
V marci minulého roku sme pre vás spustili unikátny projekt 1. internetovej kliniky **[www.klik-klinik.sk](https://klinika.zdravie.sk/)**. Pravidelne zaznamenávame množstvo pozitívnych ohlasov od ľudí, ktorí túto službu už vyskúšali. Najzaujímavejšie z nich sme sa rozhodli postupne uverejňovať, aby ste mali aj vy možnosť zistiť, kedy a v akých prípadoch vám môže[**www.klik-klinik.sk**](https://klinika.zdravie.sk/) pomôcť. Vzhľadom na rešpektovanie súkromia klientov, ich mená nebudú zverejnené.
_Antikoncepčné tabletky som začala užívať pred troma mesiacmi a až doteraz som bola dôsledná v tom, aby som si dala tabletku každý deň a v tú istú hodinu. Tento mesiac bol však pre mňa náročným a stresovým obdobím, čo sa prejavilo, tak že som zabudla užiť jednu tabletku. Keď som si na to spomenula uplynulo už viac ako 12 hodín. Nebola som si istá či môžem mať nechránený pohlavný styk a tak som napísala gynekológovi v 1. internetovej klinike [**www.klik-klinik.sk**](https://klinika.zdravie.sk/). S antikoncepčnými tabletkami som nemala v minulosti skúsenosti, a preto som vedela, že sa upokojím, len ak budem počuť názor odborníka. Gynekológ mi vysvetlil, že v takomto prípade sa zvyšuje riziko otehotnenia a odporúča sa používať aj iné formy ochrany počas 7 dní. Upozornil ma, že riziko je vyššie v prípade, ak sa zabudnutá tabletka nachádza na začiatku alebo na konci balenia. Som rada, že som s ním konzultovala svoju otázku a zistila, ako ďalej postupovať tak, aby som predišla otehotneniu._

Karolína.

Ak hľadáte odborné zdravotné informácie, poradenstvo alebo pomoc pri riešení konkrétneho zdravotného problému, obráťte sa na odborníka na [**www.klik-klinik.sk**](https://klinika.zdravie.sk/), ktorý vám ochotne poradí.