Klik-Klinik pomáha: Neskorá prvá menštruácia

Za oneskorenou menštruáciou môže byť syndróm polycystických vaječníkov, ale aj iné dôvody. Odborníci z 1. internetovej kliniky Klik-Klinik vám poradia aj pri podobných problémoch, podobne ako pani Alene.

Tampóny Zdroj foto: Shutterstock.com

V marci 2014 sme pre vás spustili unikátny projekt 1. internetovej kliniky. Pravidelne zaznamenávame množstvo pozitívnych ohlasov od ľudí, ktorí túto službu už vyskúšali. Najzaujímavejšie z nich sme sa rozhodli postupne uverejňovať, aby ste mali aj vy možnosť zistiť, kedy a v akých prípadoch vám môže Klik-Klinik pomôcť. Vzhľadom na rešpektovanie súkromia klientov, ich mená nebudú zverejnené.

Pediatrického gynekológa z 1. internetovej kliniky Klik-Klinik som kontaktovala kvôli mojej dcére, ktorá má 16 rokov a stále nedostala prvú menštruáciu. Nepozdávalo sa mi to. Mala som pocit, že už je dostatočne vyspelá, nemá nadváhu a nie je ani veľmi chudá a napriek tomu, ako jediná z triedy ju ešte nedostala. Sama sa ma už niekoľkokrát spýtala, prečo je ona iná, keď všetky jej kamarátky to už majú za sebou. Obávala som sa, že by mohla mať nejaké hormonálne poruchy, prípadne neskôr iné zdravotné komplikácie. Lekár mi odporučil zobrať dcéru na vyšetrenie hladiny hormónov a ultrazvukové vyšetrenie do gynekologickej ambulancie. Za oneskorenou menštruáciou vraj môže byť syndróm polycystických vaječníkov, ale napríklad aj porucha štítnej žľazy. Pre pocit väčšej istoty som preto napísala aj endokrinologičke z Klik-Klinik. Vďaka odporúčaniam, ktoré som dostala od odborníkov som s dcérou navštívila lekárov u nás v poliklinike, kde jej urobili viacero vyšetrení. Teraz čakáme na výsledky, ale pevne verím, že všetko dobre dopadne.

Alena.

Ak hľadáte odborné zdravotné informácie, poradenstvo alebo pomoc pri riešení konkrétneho zdravotného problému, obráťte sa na odborníka na www.klik-klinik.sk, ktorý vám ochotne poradí.