Každá žena si zaslúži orgazmus. Tak ako ho dosiahnuť?

Nemecká sexuálna terapeutka Dr. Ruth Westheimer má už dnes viac ako 80 rokov, ale vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam vie pomôcť s každým sexuálnym problémom.

Orgazmus Zdroj foto: Shutterstock.com

Dr. Ruth Westheimer

Ruth Westheimer, známa len ako „Dr. Ruth“, je mediálnou osobnosťou, ktorá píše knihy a venuje sa sexuálnej terapií. Narodila sa v Nemecku, ale v roku 1956 imigrovala do Spojených štátov a od toho času žije v New Yorku. Je to sympatická žena s veľkým entuziazmom, ktorú časopis Playboy menoval v roku 2009 za 13. najdôležitejšiu osobu v oblasti sexu za posledných 55 rokov.


Prečítajte si aj:

7 faktov o ženskom libide, ktoré pomôžu zlepšiť váš sexuálny život

Dr. Ruth radí: Takto môžete dosiahnuť orgazmus

Problém je zväčša psychický, nie fyzický

Mnoho žien sa nedokáže pri sexe naplno uvoľniť a v mysli im stále behá množstvo myšlienok, ktoré ich môžu rozptyľovať od samotného milovania. Dr. Ruth odporúča, aby žena prestala myslieť na akékoľvek iné veci a plne sa venovala len danej aktivite.

Zapojte fantáziu

Napríklad si môžete predstaviť, že sa milujete so slávnym hercom alebo spevákom, ktorý vás fyzicky veľmi priťahuje. Dôležité je, nechať si to len pre seba a určite o tom nerozprávať svojmu partnerovi. Sú to len predstavy, ktoré môžu ešte viac zvýšiť vašu vášeň a túžbu.

Vyskúšajte polohu zozadu

Veľa žien si myslí, že misionárska poloha je tá najlepšia na dosiahnutie orgazmu, avšak mnoho žien si pochvaľuje aj takú pozíciu, v ktorej je partner zozadu a po celý čas zviera ženu vo svojom náručí. Výhodou tejto pozície je aj to, že klitoris je odhalený a muž ho tak môže stimulovať svojimi prstami, čo môže v žene vyvolávať ešte väčšie vzrušenie.

Dr. Ruth Zdroj foto: Shutterstock.com

Otázky a odpovede

Portál Men’s Health vyspovedal Dr. Ruth a zistil niekoľko zaujímavých a praktických rád.

„Mnoho žien si myslí, že mať sex na hlučnom stroji (ako napr. práčka) im môže pomôcť ku orgazmu. Je na tom niečo pravdy?“

Odpoviem vám úprimne: áno je. Nechcem nabádať ženy k tomu, aby sa so svojim partnerom milovali už len na práčke alebo inom stroji, no je to príjemné príležitostné osvieženie, ktoré môže naštartovať fantáziu a vyvolať väčšiu vášeň. Dôležité je neupadnúť do stereotypu. Žiadny muž alebo žena nemá rád stále dokola to isté. Je potrebné skúšať niečo nové a nebáť sa.

„Je Valentínsky sex niečím výnimočný? Mali by sme vyskúšať nejaké nové pohyby alebo techniky, aby bol niečím iný?“

Samozrejme, prečo nie? Pokojne vyskúšajte niečo, čo ste doteraz ešte neskúsili, ale vopred sa spýtajte svojho partnera alebo partnerky, či je s tým v poriadku. Už som sa viackrát vyjadrila, že je fajn sa najprv pomilovať a až potom ísť na romantickú, valentínsku večeru. Prečo? Pretože počas celej večera muž (ale aj žena!) zväčša myslí len na to, čo bude po nej a takto si budete môcť vychutnať aj to pred večerou aj celú večeru do sýtosti :-) .


Prečítajte si aj:

7 faktov o ženskom libide, ktoré pomôžu zlepšiť váš sexuálny život