Chudnete? Vymeňte vodu s citrónom za toto

Začať deň pohárom vody s citrónom sa stalo alfou a omegou najmä tých ľudí, ktorí chcú schudnúť, alebo si rozhýbať metabolizmus. No okrem vody s citrónom sú k dispozícii aj iné tekutiny, ktoré v kombinácii so zdravým životným štýlom môžu pri chudnutí pomáhať.

3 nápoje na chudnutie

Zdroj foto: Shutterstock.com

Káva

Je to ideálny energetický nápoj bez umelých konzervantov. Pitie dvoch až troch šálok kávy pred cvičením môže pomôcť pri tom, aby ste vydržali dlhšie a trénovali intenzívnejšie (podľa istej štúdie až o 20 percent). Takto vďaka káve dospejete k tomu, že spálite viac kalórií. No vždy pite čiernu kávu a namiesto cukru skúste pridať napríklad stéviu, pretože obyčajná káva s cukrom a šľahačkou by vám neposkytla žiadne z týchto výhod.


Prečítajte si tiež:

3 zázvorové drinky, ktoré vám pomôžu schudnúť

Voda s ľadom

Vymeňte citrón za zopár kociek ľadu. Studené nápoje prinútia telo vynaložiť viac energie na udržanie svojej optimálnej teploty. Len 3 poháre ľadovej vody za deň môžu pomôcť telu spáliť až 100 kalórií. Robte tak každý deň a mohli by ste stratiť až 4-5 kilogramov v priebehu jedného roka.

Zelený čaj

Nielenže je zelený čaj bez kalórií, ale tiež pomáha urýchliť spaľovanie tukov a chudnutie . V jednej štúdii účastníci, ktorí pili štyri šálky zeleného čaju denne po dobu 2 mesiacov, schudli priemerne o 3 kilá viac ako tí, ktorí pili len čistú vodu. Takisto vraj pravidelné pitie zeleného čaju napomáha ku štíhlejšiemu pásu. Vedci sa domnievajú, že za to môže antioxidant katechín a kofeín.

Zvoľte čerstvý a teplý zelený čaj bez pridaných látok a cukru. Mali by ste si tiež dávať pozor na rôzne výživové doplnky s obsahom zeleného čaju, pretože sú častou príčinou poškodenia pečene a môžu obsahovať nebezpečné dávky zlúčenín izolovaných z čaju.


Prečítajte si aj tento článok:

3 zázvorové drinky, ktoré vám pomôžu schudnúť