Propolis E.P.I.D. v šumivých tabletách–novinka, ktorá uľaví!

BRATISLAVA 28. novembra 2016 (WBN/PR) - Chrípka a chrípkové ochorenia (choroby z prechladnutia) patria k vírusovým ochoreniam horných dýchacích ciest. Najčastejšie sa prenášajú vzdušnou cestou označovanou ako kvapôčková nákaza. Aj keď sa pôvodcovia týchto infekcií líšia (pri chrípke je to vírus chrípky, pri chorobách z prechladnutia sú to rôzne vírusy, napr. adenovírusy, rhinovírusy), ale väčšina príznakov týchto ochorení je spoločná (napr. kašeľ, bolesť hrdla). Cez prebiehajúci výskum v oblasti antivirotík je základom liečby pri oboch typoch ochorenia symptomatická terapia spojená so snahou posilniť imunitu a odstrániť konkrétne príznaky, akými sú zvýšená teplota, nádcha, či kašeľ. Pretože sa tieto choroby spravidla prejavujú niekoľkými symptómami súčasne, využívajú sa výhodne kombinované prípravky, ktoré ovplyvnia postihnutý organizmus komplexne.
________________________________________

Takýmto prípravkom je aj prípravok Prevapis Adults šumivé tablety, ktorý obsahuje extrakt z čisteného propolisu E.P.I.D., vitamín C z plodu šípky, enzým serapeptázu, N-acetylcysteín a extrakt z koreňa harpagofytu. Kombinácia účinkov jednotlivých komponentov je zameraná na posilnenie správneho fungovania imunity, rozpustenie hlienov, uľahčenie jeho vykašľania a zníženie bolesti na rôznych úrovniach (hlavy, kĺbov a svalov), ktoré sú typické pri prejavoch chrípky a chorôb z prechladnutia.

Propolis je včelí produkt s antimikrobiálnym pôsobením, ktorým včely chránia svoje prostredie pred vstupom infekcie. Nedávno sa preukázalo, že propolis má okrem protivírusového, protibakteriálneho a protiplesňového účinku aj ďalšie užitočné účinky pre človeka, ako je protizápalový, antioxidačný a imunostimulačný. Tieto účinky propolisu súvisia najmä s obsahom flavonoidov. Pre zaistenie bezpečnosti propolisu je dôležité, aby bol zbavený potenciálne alergizujúcich zložiek, napr. peľových zŕn alebo esterov kyseliny kávovej. Taliansky výrobca propolisu E.P.I.D. (Specchaisol) vyvinul patentovaný postup, ktorým sa odstraňujú alergizujúce zložky a vosky, pričom obsah flavonoidov, ktoré tvoria aktívnu zložku propolisu, je štandardizovaný (presne kontrolovaná hladina účinných látok). Navyše je spracovaný tak, aby bola zabezpečená jeho maximálna biodostupnosť, teda vstrebateľnosť a využiteľnosť v organizme. Aby ho mohli užívať aj deti, je rozpustný vo vode a neobsahuje alkohol, ako bežne dostupné propolisové tinktúry. Účinok propolisu E.P.I.D. môže byť obohatený aj o ďalšie prírodné látky, ktoré spolu pôsobia špecificky na viacerých úrovniach.

Vitamín C – dôležitý pre imunitný systém.

V období nákazy sa aktivizuje imunitný systém, ktorý na svoju činnosť spotrebováva vo zvýšenej miere vitamín C. Šípka – plod ruže šípovej je bohatým zdrojom prírodného vitamínu C. Ten má antioxidačný a protizápalový účinok, je významný pre posilnenie imunity; používa sa v prevencii a liečbe infekcií respiračného traktu. Šípka obsahuje ešte ďalšie vitamíny, napr. vitamíny B, ktoré sú potrebné pre dobrý stav slizníc.

Užitočný enzým – serapeptáza

V liečbe respiračných infekcií má svoje miesto aj proteolytický enzým serapeptáza, ktorý u pacientov so zápalom dýchacích ciest zrieďuje hlien a uľahčuje tak jeho vysmrkanie a vykašliavanie. Ďalej má tento enzým protizápalové, protibolestivé účinky a tiež zmierňuje opuch slizníc a napomáha ich regenerácii. Pri súbežnom podávaní antibiotík serapeptáza rozpúšťa baktériami produkovanú ochrannú vrstvu (biofilm) na ich povrchu, a tak zlepšuje prienik antibiotík k baktériám a ich protibakteriálne pôsobenie.

Uvoľní dýchacie cesty,

Známou zložkou používanou v medicíne, ktorá zrieďujúce hlien, pri zápaloch dýchacích ciest, je aminokyselina N-acetylcysteín. Uľahčuje jeho vykašliavanie, preto je účinnou zložkou viacerých prípravkov. Ďalej má N-acetylcysteín aj antioxidačnú úlohu, čo má význam pri oxidačnom strese, sprevádzajúcom zápalové ochorenia; N-acetylcysteín tým prispieva aj ku zlepšeniu funkcie imunity.

Keď bolia aj kĺby

V prípade bolesti kĺbov pri chrípke a prechladnutí je vhodný extrakt z koreňa ,harpagofytu ležatého, ktorý má protizápalový a analgetický účinok.

Na záver treba zdôrazniť, že pri ochorení treba telu dopriať oddych, aby sa ochorenie zbytočne nekomplikovalo alebo neprešlo do chronického stavu.

Viac informácií získate na stránke www.prevapis.sk.

Článok pripravila odborná redakcia EDUKAFARM

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.