Chrípka stále zatvára školy, ale počet chorých klesol

Počet chorých na chrípku v porovnaní s predchádzajúcim týždňom klesol o 21,3 percenta. Najviac chorých bolo medzi mladými vo veku šesť až 14 rokov., komplikácie zaznamenali v 1986 prípadoch.BRATISLAVA 10. februára (WebNoviny.sk) - V tomto kalendárnom týždni lekári nahlásili 84 910 chorých na akútne respiračné ochorenia (ARO). Ako ďalej agentúru SITA informovali pracovníci Odboru epidemiológie z Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, chorobnosť oproti minulému týždňu klesla o 10,5 percenta.

Najčastejšie komplikácie

Najviac chorých v 6. kalendárnom týždni bolo v Trenčianskom kraji, najmenej Banskobystrickom. Najčastejšie postihli respiračné ochorenia deti do päť rokov. Komplikácie zaznamenali v 1986 prípadoch, čo predstavuje 2,3 percenta zo všetkých ARO. Medzi najčastejšie komplikácie patrili sinusitídy (1021), pneumónie (490) a otitídy (475).

Odporúčame:

Ako sa vyhnúť chrípke? Hygienici majú niekoľko rád

Lekári v tomto týždni nahlásili 13 087 chorých na chrípku a chrípke podobné ochorenia, čo predstavuje 15,4 percenta z celkového počtu hlásených ARO. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom chorobnosť klesla o 21,3 percenta. Najviac chorých bolo v Trenčianskom kraji, najmenej v Košickom.

Chrípka zatvára školy

Najviac chorých na chrípku bolo medzi mladými vo veku šesť až 14 rokov.

Pre chorobu prerušili vyučovanie v 71 materských školách (19 v Košickom kraji, 15 v Prešovskom kraji, 13 v Trnavskom kraji, po deväť v Nitrianskom kraji a v Žilinskom kraji, po tri v Banskobystrickom kraji a v Trenčianskom kraji), v 52 základných školách (18 v Košickom kraji, 14 v Prešovskom kraji, sedem v Trenčianskom kraji, po štyri v Trnavskom kraji a v Nitrianskom kraji, tri v Žilinskom kraji a dve v Banskobystrickom kraji) a v šiestich stredných školách (dve v Prešovskom kraji a po jednej škole v Trnavskom, Trenčianskom, Nitrianskom a Košickom kraji).

Pre zvýšený výskyt akútnych respiračných ochorení, chrípky a chrípke podobných ochorení bol vydaný zákaz návštev v troch zdravotníckych zariadeniach v Trenčianskom kraji. Naďalej trvá zákaz návštev v nemocniciach Prešovského kraja a Nitrianskeho kraja v okrese Levice.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.