Nepribudol žiadny nový prípad COVID-19, čo všetko sa od zajtra na Slovensku znovu otvorí?

Od 20.mája sa začína štvrtá fáza uvoľňovania opatrení zavedených na Slovensku pre pandémiu koronavírusu. Pozrite si kompletný zoznam prevádzok a obchodov, ktoré sa od zajtra znovu otvoria.
Mimoriadna správa - správa dňa

Zdroj: súkr.archív

Včera, 18.5.2020, otestovali na koronavírus na Slovensku 2041 ľúdí, skvelou správou je, že nepribudol žiadny nový prípad a z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo sa ďalších 7 pacientov! Celkový počet vyliečených tak stúpol na 1192.

Hodnota 7-dňového kĺzavého mediánu, podľa ktorého sa vláda spoločne s odborníkmi rozhoduje o prechode do ďalšej fázy uvoľnovania opatrení, klesla na 3.

Premiér Igor Matovič ohlásil od 20.5.2020 prechod do 4.fázy uvoľnovania opatrení.

Čo všetko sa otvorí vo 4. fáze?

  • Otvoria sa všetky obchodné centrá, s výnimkou detských kútikov.

  • Otvoriť môžu aj kiná a divadlá, povolená je aj organizácia hromadných podujatí s maximálnym počtom ľudí 100. Organizovanie valných zhromaždení či snemov bude možné organizovať bez obmedzenia počtu zúčastnených.

  • Zelenú dostali aj vnútorné priestory turistických atrakcií, okrem vnútorných priestorov ZOO a botanických záhrad.

  • Vnútorné plavárne a športoviská môžu otvoriť len pre športové kluby. Vonkajšie športoviská budú môcť fungovať bez ohľadu na druh športu, no bez použitia šatní a prítomnosti obecenstva, toalety budú môcť byť k dispozícii.

  • Otvoriť budú môcť aj tetovacie štúdiá, prevádzky poskytujúce nastreľovanie náušníc, piercing či permanentný make-up.

  • Pre všetky otvorené prevádzky, vrátane tých v obchodných centrách, platí, že budú môcť mať vo svojich priestoroch viac zákazníkov ako doteraz. Doteraz platilo usmernenie jeden zákazník na 25 štvorcových metrov, po novom to bude jeden zákazník na 15 štvorcových metrov.

  • Znovu je umožnené stravovanie aj v interiéri prevádzok, vrátane hotelových reštaurácií, za dodržania rovnakých podmienok, aké v súčasnosti platia na vonkajších terasách.

  • Otváracie hodiny prevádzok verejného stravovania bude možné predĺžiť do 22:00.

  • Sanitárny deň v nedeľu pre prevádzky zostáva, rovnako ako aj vyhradený nákupný čas pre seniorov, ktorý je od pondelka do piatka v čase od 9:00 do 11:00, platí pre potraviny a drogérie.


Ďalšie aktuálne správy:

Vedci objavili protilátku, ktorá môže zabrániť koronavírusu infikovať zdravé bunky!

Testy jedného z možných liekov na koronavírus priniesli pozitívne výsledky, účinný môže byť už po 5 dňoch!